Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 03”: Warszawski Teatr Tańca „Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią” – chor. Aleksandra Dziurosz

Zdjęcie: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 03”: Warszawski Teatr Tańca „Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią” – chor. Aleksandra Dziurosz

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III odsłony programu EKSPRESJE, realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, wystąpi Warszawski Teatr Tańca ze spekatklem Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią w choreografii Aleksandry Dziurosz.

Kolarz to interdyscyplinarne/multimedialne zdarzenie sceniczne łączące taniec współczesny, ruch, grę aktorską, muzykę i projekcje wideo. Ruch, dźwięk, tekst i obraz/ wideo są kompatybilne, w wielu fragmentach tworzone w czasie rzeczywistym na zasadzie improwizacji. Na oczach widzów toczy się gra, w której biorą udział twórcy – uczestnicy scenicznego zdarzenia, z których każdy działa według indywidualnej mapy/ planu.

występują: Aleksandra Dziurosz, Joanna Lichorowicz, Jacek Wazelin, Bartosz Martyna, Aldona Nawrocka, Tomasz Woźniak, Andrzej Kopeć

 

Przed przedstawieniem WTT o godz. 19.00 odbędzie się prezentacja Izabeli Chlewińskiej You have your voice.

Więcej informacji

W ciągu dnia organizatorzy zapraszają również do udziału w warsztatach tanecznych.

Więcej informacji

Bilety w cenie 20 zł za dwa spektakle do nabycia w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz na stronie: http://bilety.mik.waw.pl/

***

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury gości Centrum Sztuki Tańca z programem EKSPRESJE. W ramach tego projektu odbywają się spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi.  EKSPRESJE to regularna prezentacja i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem – profesjonalnych  i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, mający na celu budowanie stałego miejsca związanego z tańcem współczesnym i sztukami pokrewnymi. Ogólna wizja projektu została wypracowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Tańca, a oferentami zostały trzy wytypowane organizacje reprezentujące środowisko, które odpowiadać będą za realizację powierzonego zadania: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”.

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Organizatorem EKSPRESJI jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupiające organizacje taneczne NGO.

Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Centrum Sztuki Tańca logo (miniaturka)

MIK logo (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close