Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 04”: Szymon Osiński, Maria Stokłosa, Bartosz Figurski – warsztaty

Zdjęcie: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 04”: Szymon Osiński, Maria Stokłosa, Bartosz Figurski – warsztaty

Pośrodku: Szymon Osiński. Fot. kotowski-fotografia.pl

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IV  odsłony programu EKSPRESJE, realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach tanecznych. Zajęcia poprowadzą Szymon Osiński (modern jazz), Maria Stokłosa (Choreografia i instynkt) oraz Bartosz Figurski (Physical dance).

O warsztatach:

Modern jazz

Prowadzenie: Szymon Osiński, godz. 10.00-11.30  

Modern jazz spaja podstawowe zasady modern (contraction i release) z charakterystyczną jazzową izolacją. Bazuje na dynamice, wewnętrznym pulsie oraz zasadzie improwizacji. Na zajęciach rozwijana jest koordynacja, pamięć ruchowa, precyzja i plastyka ruchu oraz świadomość ciała. Zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, regularnej nauki techniki oraz choreografii przy akompaniamencie inspirującej i różnorodnej muzyki. Zajęcia z Szymonem Osińskim dodatkowo pozwalają poznać elementy tańca współczesnego takie jak floor work, physical dance, czy release technique.

Choreografia i instynkt, godz. 11.30-13.00

Prowadzenie: Maria Stokłosa

Choreografia i instynkt to warsztat opierający się na dwóch aspektach. Pierwszym z nich są percepcja i nauka poszerzania uwagi poprzez zmysły: wzrok, słuch oraz kinetyczne doświadczanie, a także koncentracja na wewnętrznym przepływie uczuć i myśli. Drugi to postrzeganie ciała jako źródła samopoznania, wsparte na metodach zaczerpniętych z terapii tańcem i ruchem oraz praktyk szamańskich. Jest to propozycja postrzegania ciała nie tylko jako znaku czy kulturowej konstrukcji, ale także jako mediatora między tym co zrozumiałe i nazwane, a tym, co nieznane – indywidualną lub kolektywną podświadomością.

Physical dance, godz. 13.00-14.30

Prowadzenie: Bartosz Figurski

Physical dance to stosowanie różnych technik tanecznych do uruchomienia energii płynącej z ciała; poszukiwanie indywidualnej formy wyrażania emocji ruchem;  wykorzystanie elementów naturalnej ekspresji ruchowej i improwizacji dla stwarzania kreacji artystycznej.

 

Wstęp na warsztaty jest wolny, obowiązują zapisy przez stronę internetową: http://centrumsztukitanca.org

Więcej: http://facebook.com/cstwarszawa

**

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury gości Centrum Sztuki Tańca z programem EKSPRESJE. W ramach  projektu odbywają się spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi.  EKSPRESJE to regularna prezentacja i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem – profesjonalnych  i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, mający na celu budowanie stałego miejsca związanego z tańcem współczesnym i sztukami pokrewnymi. Ogólna wizja projektu została wypracowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Tańca, a oferentami zostały trzy wytypowane organizacje reprezentujące środowisko, które odpowiadać będą za realizację powierzonego zadania: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”.

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Organizatorem EKSPRESJI jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupiające organizacje taneczne NGO.

Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Centrum Sztuki Tańca logo (miniaturka)

MIK logo (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close