Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 06”: Marcin Masecki, Kaya Kołodziejczyk, Małgorzata Haduch, Ilona Trybuła Paweł Grala „Mazurki”

Zdjęcie: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 06”: Marcin Masecki, Kaya Kołodziejczyk, Małgorzata Haduch, Ilona Trybuła Paweł Grala „Mazurki”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VI odsłony programu EKSPRESJE, realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, tancerze wystapią wspólnie z pianistą i kompozytorem Marcinem Maseckim. W spektaklu udział biorą: Kaya Kołodziejczyk, Małgorzata Haduch, Ilona Trybuła, Paweł Grala.

Od artystów: Marcin Masecki improwizuje mazurki, odnosząc się do ich tradycyjnej formy, my-tancerze, improwizujemy Mazurki, nie odnosząc się do tradycyjnej formy tego tańca. Wskakujemy w nie, konfrontując z naszym, współczesnym doświadczeniem tańca, choreografii, ciała, myślenia i intuicji. To są nasze Mazurki, gdzie niezależność i współczesność spotyka się z historią. To spotkanie jest przyjemnym, głębokim oddechem.

Przed  pokazem Mazurków odbędzie się prezentacja spektaklu Renaty Piotrowskiej-Auffret Śmierć. Ćwiczenia i wariacje.

Więcej informacji

Wciągu dnia organizatorzy zapraszają również do udziału w warsztatach tanecznych.

Więcej informacji

 

Bilety w cenie 20 zł za dwa spektakle do nabycia w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz na stronie: http://bilety.mik.waw.pl/

Więcej o spektaklach i warsztatach: http://centrumsztukitanca.org, http://facebook.com/cstwarszawa

***

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury gości Centrum Sztuki Tańca z programem EKSPRESJE. W ramach tego projektu odbywają się spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi.  EKSPRESJE to regularna prezentacja i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem – profesjonalnych  i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, mający na celu budowanie stałego miejsca związanego z tańcem współczesnym i sztukami pokrewnymi. Ogólna wizja projektu została wypracowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Tańca, a oferentami zostały trzy wytypowane organizacje reprezentujące środowisko, które odpowiadać będą za realizację powierzonego zadania: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”.

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Organizatorem EKSPRESJI jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupiające organizacje taneczne NGO.

Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Centrum Sztuki Tańca logo (miniaturka)MIK logo (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close