Compagne Accrorap, Symfonia pieśni żałosnych w ramach III Dni Sztuki Tańca w Warszawie

Zdjęcie: Compagne Accrorap, Symfonia pieśni żałosnych w ramach III Dni Sztuki Tańca w Warszawie

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl, który zaprezentuje La Compagnie Accrorap podczas III Dni Tańca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej powstał w roku 2010 w oparciu o III Symfonię Pieśni Żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego. Jest to utwór, który fascynował Attou od momentu jego odkrycia – gdy skończył 20 lat. Choreograf oparł się na wykonaniu London Sinfonietta pod batutą Davida Zimmana z udziałem sopranistki Dawn Upshaw. Kader Attou po raz pierwszy tak silnie oparł swoją pracę na dziele muzycznym – eksplorował niuanse muzyczne, pozwolił ponieść się sile melodyki. W swoich pracach nie szuka jednolitości ciał w ruchu, lecz opiera się na wyjątkowości każdego tancerza i uznaniu jego pokrewieństwa ze społeczeństwem, z którego czerpie energię i gesty.

Zespół La Compagnie Accrorap został założony na przedmieściach Lyonu pod koniec roku 1989 przez pochodzącego z Algierii francuskiego choreografa Kadera Attou i jego przyjaciół: Erica Mezino, Mourada Merzouki i Chaoukiego Said. Łącząc akrobacje i street dance stworzyli niezwykle oryginalne i żywiołowe choreografie, które stanowią fuzję hip hopu z tańcem współczesnym. W roku 1994 Accrorap wystąpił podczas festiwalu Danse Bienniale de Lyon, który zagwarantował im trwałe miejsce na francuskiej scenie tańca współczesnego. W roku 2008 minister kultury Francji mianował Kadera Attou dyrektorem Centre Chorégraphique National de La Rochelle. Obecnie Accrorap jest uznawany za najlepszy tego typu zespół taneczny we Francji.

Spektakl na 10 tancerzy
Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki
Symfonia nr 3 na sopran i orkiestrę, op. 36
Choreografia: Kader Attou
Kostiumy: Nadia Genez
Światła: Françoise Michel

Tancerze:
Amine Boussa, Mathieu Fourge, Mabrouk Gouicem, Capucine Goust, Rachid Hamchaoui, Sébastien Vela Lopez, Abdeslam Mouhajir, Véronique Teindas, Vaishali Trivedi, Abdelmajid Yahyaoui

Współorganizatorem występu jest Instytut Francuski w Warszawie

Premiera: Festiwal Montpellier Danse 2010

Produkcja: CCN w La Rochelle, Festiwal Montpellier Danse 2010, La Coursive Scena Narodowa w La Rochelle, Théâtre National de Chaillot, Théâtre Jean-Vilar w Vitry-sur-Seine, Grand Théâtre, scena tańca – Ville Lorient przy wsparciu Rada naczelnej w Val-de-Marne

Krajowe Centrum Choreograficzne w La Rochelle / Poitou-Charentes, Kader Attou / Cie Accrorap otrzymuje wsparcie Ministerstwa Kultury i Promocji – DRAC w Poitou-Charentes, Rady regionalnej w Poitou-Charentes, Miasta La Rochelle i Instytutu Francuskiego w trasach zagranicznych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close