Festiwal Sfera Ruchu_Toruń 2017: Iwona Olszowska, Anna Krysiak i Natalia Iwaniec – warsztaty

Zdjęcie: Festiwal Sfera Ruchu_Toruń 2017: Iwona Olszowska, Anna Krysiak i Natalia Iwaniec – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Sfery Ruchu_Toruń 2017 warsztaty poprowadzą trzy znakomite pedagożki: Iwona Olszowska (improwizacja kontaktowa), Anna Krysiak (taniec współczesny) i Natalia Iwaniec (GaGa).

Grupa I zaawansowana

Piątek, 30 czerwca 2017

11.30 – 13.30 GaGa + Improwizacja

Natalia Iwaniec

13.45 – 15.15 Improwizacja kontaktowa

Iwona Olszowska

15.45 – 17.15  Taniec współczesny

Anna Krysiak

Sobota, 1 lipca 2017

10.00 – 11.30  Taniec współczesny

Anna Krysiak

11.45 – 13.15  Improwizacja kontaktowa

Iwona Olszowska

Grupa II średniozaawansowana

Piątek, 30 czerwca 2017

12.00 – 13.30  Improwizacja kontaktowa

Iwona Olszowska

13.45 – 15.15  Taniec współczesny

Anna Krysiak

15.30 – 17.30  GaGa + improwizacja

Natalia Iwaniec

Sobota, 1 lipca 2017

9.30 – 11.30    GaGa + choreo

Natalia Iwaniec

11.45 – 13.15  Improwizacja kontaktowa

Iwona Olszowska

15.00 – 16.30  Taniec współczesny

Anna Krysiak

Niedziela 2 lipca 2017

10.00 – 11.30  Improwizacja kontaktowa

Iwona Olszowska

11.45 – 13.15  Taniec współczesny

Anna Krysiak

Koszt:

200 zł całość (przy zapisach do 1 czerwca)
250 zł całość (przy zapisach od 2 czerwca)
100 zł przy wyborze tylko jednego dnia warsztatowego lub jednego nauczyciela

Wpłaty należy dokonywać na konto:

Fundacja Kult Kultury

ul. Świerkowa 11 87-134 Zławieś Mała

Nr konta 82 1140 2004 0000 3702 7546 2539

w tytule: Sfera Ruchu Toruń-warsztaty

Kontakt: asiafudali@wp.pl, tel. 698 899 967

***

Biogramy prowadzących:

Iwona Olszowska – tancerka, choreografka, nauczycielka tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performans); Somatic Movement Educator według metody Body-Mind Centering®. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce. Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugali, Izraelu, Czechach, na Ukrainie i w Mołdawii. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego i programu ArtsLink w Nowym Jorku. Należy do Komisji Artystycznej Polskiej Platformy Tańca 2014. Prowadzi kursy instruktorskie oraz uczy na studiach zaocznych na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Prowadzi też warsztaty tańca współczesnego i zajęcia podczas festiwali improwizacji kontaktowej w Polsce i zagranicą. Obecnie uczy także w Hurtowni Ruchu oraz w „Kontakcie. Przestrzeni ruchu i tańca” w Krakowie.

 

Anna Krysiak – tancerka, choreografka, pedagożka, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca. Występowała w choreografiach wielu artystów m.in.: Jacka Łumińskiego, Anny Sokolow, Conrada Drzewieckiego, Avi Kaisera (Batsheva Dance Company), Melissy Monteros, Mariusza Olszewskiego, Paula Claydena (DV8), Marka Haima, Davida Dorfmana, Stephana Brinkmana (Tanztheater Wuppertal Pina Bausch ). Brała udział w projekcie Battery Dance Company (USA) z udziałem  Cracow Klezmer Band. Od 2009 roku pracuje jako niezależny choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego, współtworząc  projekty artystyczne zarówno w Polsce jak i poza granicami. Styl ruchu Anny Krysiak powstawał na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Jej styl jest wynikiem własnych badań  nad  możliwościami ciała człowieka. Kładzie nacisk na wykorzystanie naturalnych impulsów oraz ciężaru ciała, swobodnego przepływu  energii i wykorzystania pędu, zawieszeń – w tym balansowania między stanem równowagi a upadkiem.

 

Natalia Iwaniec – certyfikowana nauczycielka GaGa, absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec). Uczestniczyła w projekcie-warsztacie dla tancerzy u Yasmeen Goddder, w Tel Avivie, gdzie uczyła się techniki release i repertuaru tej choreografki. Do Izraela przyciągnęła ją GaGa, innowacyjna metoda pracy Ohada Naharina. Uczyła się jej pod okiem pedagogów, tancerzy i byłych tancerzy Batsheva Dance Company, jak również samego Ohada Naharina. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie uczy GaGa, jednak lekcje tej metody prowadzi także w Polsce, regularnie przyjeżdżając do kraju.

 

***

Sfera Ruchu_Toruń to prezentacje spektakli opartych na technice tańca współczesnego z pogranicza teatru oraz performansu, połączonych z warsztatami dla tancerzy. Sfera Ruchu_Toruń to: przestrzeń do prezentacji działających w Polsce i zagranicą twórców zajmujących się tańcem współczesnym; wymiana doświadczeń z zakresu tańca współczesnego, choreografii, kompozycji, improwizacji; integracja środowiska tanecznego.

Więcej:

https://www.facebook.com/SferaRuchuTorun/?fref=ts

http://mdktorun.pl/wydarzenie/sfera-ruchu-torun-2017/

ARCHIWUM PREZENTACJI

Toruń: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Przedzamcze 11/15.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close