Gdańsk/ Festiwal jubileuszowy „Dada XX”: Teatr Dada von Bzdülöw „Caffe latte”

Zdjęcie: Gdańsk/ Festiwal jubileuszowy „Dada XX”: Teatr Dada von Bzdülöw „Caffe latte”

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

12 listopada w ramach jubileuszowego festiwalu Dada XX w Czarnej Sali Teatru Wybrzeże w Gdańsku odbędzie się pokaz projektuTeatru Dada von Bzdülöw i duetu SzaZaCaffe latte.


SzaZauwiodłaTeatr Dada.
DadauwiodłoSzaZę.

Uwiedzeni sobą nawzajem zdecydowali się, by na oczach widzów wypićCaffè latte. Bezwstydnie sączyć będą zatem ten zadziwiający napój, który nie jest pobudzającą kawą, ani też zdrowym mlekiem. Ten napój jest zupełnie nieokreślony i niejako zagubiony w czasie kawiarnianego popołudnia. ZatemSzaZaiDadapopijając to coś nieokreślonego, czyli tytułowąCaffè latte, i nie mając nic ciekawszego do zrobienia, uwodzić się będą po raz drugi, po ra trzeci, po raz czwarty… A że czasy sceniczne pełne są nowej performatywnej estetyki, to iDada/ SzaZaczynić to będzie w kontekście…eksperymentalnego aspektu zabawy, lub też w kontekście zabawowego aspektu eksperymentu.

SzaZaiDadauwodzić się będą na oczach tych, którzy zdecydują się uczestniczyć w zdarzeniu, co nie chce być ani spektaklem inkrustowanym muzyką, ani też koncertem uatrakcyjnionym tanecznymi figurami.Caffè lattenie chce być dziełem skończonym.Caffè lattechce uwodzić mimo wszelkich konsekwencji spadających prędzej czy później na… uwodzicieli.


Teatr Dada von Bzdülöw: Katarzyna Chmielewska i Leszek Bzdyl
SzaZa: Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki
kostiumy:Kasia Piątek
reżyseria świateł:Michał Kołodziej

produkcja:Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw
przy wsparciu:Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Teatr Wybrzeże, Re:wizje, Warszawa

Caffè Latte
(SzaZa & Dada von Bzdülöw)
premiera: 18.12.2009, Teatr Wybrzeże – Malarnia, Gdańsk
czas trwania: 60 minut


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Czarna Sala, Teatr Wybrzeże, ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close