Gdańsk / Gdański Festiwal Tańca: Krakowski Teatr Tańca „Szekspirie” – chor. Eryk Makohon, Agnieszka Bednarz-Tyran, Yelyzaveta Tereshonok

Zdjęcie: Gdańsk / Gdański Festiwal Tańca: Krakowski Teatr Tańca „Szekspirie” – chor. Eryk Makohon, Agnieszka Bednarz-Tyran, Yelyzaveta Tereshonok

Na zdjęciu: Krakowski Teatr Tańca „Szekspirie”, fot. Grzegorz Mart

Klub Żak zaprasza na spektakl Krakowskiego Teatru Tańca pt. Szekspirie w choreografii Eryka Makohona, Agnieszki Bednarz-Tyran i Yelyzavety Tereshonok. Wydarzenie odbywa się ramach 16. edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Szekspirie łączą wątek literacki z architektonicznym i emancypacyjnym. Kompleks Ofelii, efekt Lady Makbet, tragedia Julii – bohaterkom Szekspira często przypisuje się obłęd i niestabilność. Popularność kobiecego szaleństwa sięga daleko poza dzieło Szekspira i staje się doświadczeniem z ciekawością analizowanym przez kolejnych twórców. W spektaklu artyści próbują wyobrazić sobie kontekst doświadczenia „szalonych” bohaterek. Obłęd staje się dla nich fascynującym obrazem, a i nierzadko poszukują w nim strategii emancypacyjnych. Często jednak bohaterki te działają w pojedynkę. A co, gdyby dokonać przemieszczeń i za pomocą ruchu spotkać je w jednej przestrzeni? Agnieszka Bednarz-Tyran i Yelyzaveta Tereshonok tworzą ruchowe interpretacje obłąkańczych myśli Ofelii, Lady Makbet i Julii, odkrywając nieznane obszary postaci literackich za pomocą tańca. Punktem wyjścia w tworzeniu spektaklu stały się również obiekty, które razem z wizualizacjami i ciałami tancerek budują architekturę przestrzeni, tej scenicznej i tej wyobrażonej.

Realizatorzy:

Koncepcja i scenografia: Eryk Makohon,
Choreografia: Eryk Makohon, Agnieszka Bednarz-Tyran, Yelyzaveta Tereshonok,
Dramaturgia: Daria Kubisiak, Muzyka: Piotr Peszat,
Wideo: Grzesiek Mart,
Performans: Agnieszka Bednarz-Tyran, Yelyzaveta Tereshonok.

Bilety:


45 zł – bez zniżek
25 zł – karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*

Bilety bez zniżek można kupować w kasie klubu oraz w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl. Bilety ulgowe tylko w kasie Klubu codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sobotę i niedzielę od godz. 16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl.

Więcej informacji na stronach: www.gdanskifestiwaltanca.pl

https://klubzak.com.pl

www.facebook.com/gdanskifestiwaltanca

Wsparcie medialne: www.taniecpolska.pl .

Klub Żak – miejska instytucja kultury z siedzibą w Gdańsku, jeden z najstarszych ośrodków kultury w Polsce. Organizator międzynarodowych festiwali: Dni Muzyki Nowej, Festiwal Jazz Jantar oraz Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Na zdjęciu: Krakowski Teatr Tańca „Szekspirie”, fot. Grzegorz Mart

Na zdjęciu: Krakowski Teatr Tańca „Szekspirie”, fot. Grzegorz Mart

Na zdjęciu: Krakowski Teatr Tańca „Szekspirie”, fot. Grzegorz Mart

Na zdjęciu: Krakowski Teatr Tańca „Szekspirie”, fot. Grzegorz Mart

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub Żak, al. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close