Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Teatr Tańca Zawirowania „Wybieg” – chor. Karolina Kroczak

Zdjęcie: Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Teatr Tańca Zawirowania „Wybieg” – chor. Karolina Kroczak

Fot. Katarzyna Bąba/teatralna.com

Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna, IX edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie się pod hasłem „lumière. Podczas festiwalu Teatr Tańca Zawirowania pokaże spektakl Wybieg w choreografii Karoliny Kroczak. Zagraniczna premiera spektaklu odbyła się w Centrum Sztuki w San Luis Potosi w Meksyku.

O spektaklu:

Wybieg to sposób na pozbycie się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości, również w relacjach partnerskich. Ludzie poddają się terrorowi oczekiwań partnera/ki, ale tak naprawdę sami siebie tresują. Inspiracją przedstawiania były pytania o płec, relacje, które ludzie tworzą oraz obraz siebie, który powstaje pod tym wpływem. Spektakl ma strukturę kolażu, zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.

choreografia: Karolina Kroczak (Zbliżenia)

wykonanie: Elwira Piorun (była solistka Teatru Wielkiego − Opery Narodowej w Warszawie), Szymon Osiński

reżyseria świateł: Witold Kaczkowski

muzyka: kolaż

premiera: 2015

czas trwania: 50 min.

Teatr Tańca Zawirowania powstał w 2005 roku. Kierowniczką artystyczną i główną choreografką zespołu jest Elwira Piorun. Z Zawirowaniami współpracuje reżyser Włodzimierz Kaczkowski, który najczęściej odpowiada za dramaturgię spektakli. Głównym założeniem twórców Zawirowań jest wykorzystanie współczesnych technik tańca do tworzenia spektakli o charakterze narracyjnym. W skład zespołu teatru wchodzą: Szymon Osiński, Bartek Figurski, Karolina Kroczak oraz Katarzyna Kizior. Od 2005 roku Teatr Tańca Zawirowania jest organizatorem Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania.

***

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe „Solo Dance Contest”, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi

60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat

40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

 

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close