Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: Dana Chmielewska „Święte rozproszenie”

Zdjęcie: Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: Dana Chmielewska „Święte rozproszenie”

Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca. Plakat: materiały Klubu Żak

Zakład Kulturalny w Gdańsku zaprasza na spektakl Święte rozproszenie Dany Chmielewskiej. Odbędzie się on w ramach Maratonu 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca, przeglądu najnowszych spektakli trójmiejskich artystów.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Święte rozproszenie / Dana Chmielewska

Artystka w performansie wykorzystuje wielowymiarową strukturę ruchową opartą o partyturę, tworzenie natychmiastowej poezji, narzędzia improwizacyjne oraz pracę z głosem. Zależy jej na wytworzeniu atmosfery włączenia i – choćby chwilowej – wspólnoty. Szuka sposobów na radzenie sobie z doświadczeniem przybywania, zasiedlania i opuszczania, a także witania i żegnania – miejsc, ludzi, zjawisk i wyobrażeń. Tworzy quasi-szamańską praktykę, zmysłami renderuje przestrzeń i wymyśla zabawę w czary.

O artystce:

Dana Chmielewska – tancerka, performerka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, tańca (Dance And Body Studies) w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz Kursu Choreografii Eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Działa na pograniczu tańca i sztuk wizualnych.

Realizatorzy:

Performans: Dana Chmielewska
Muzyka: Dana Chmielewska, Yana Joanna Bieńkowska

Czas trwania: 30 minut

***
O Maratonie 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca:

Podczas wydarzenia wystąpią: Sopocki Teatr Tańca, założony w 1998 roku, wielokrotnie nagradzany, znany z autorskiej muzyki i kostiumów; Hertz Haus – cztery artystki o niesamowitej energii scenicznej, zaskakujące widza pomysłami; h.art company – tworzący na scenie poetyckie, wciągające światy; DzikiStyl Company, czyli Wiola Fiuk i Dariusz Gacki, znani z perfekcji technicznej własnego, nietypowego stylu tańca; oraz niezależne artystki Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna i Joanna Nadrowska.
Maraton będzie świętem tańca, nawiązującym do początków Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz okazją do promocji trójmiejskich artystów w Polsce i za granicą. Spektakle prezentowane będą w dwóch gdańskich lokalizacjach – Klubie Żak oraz Zakładzie Kulturalnym. Najlepiej przemieszczać się rowerem, ale starczy też czasu na przejście na piechotę i wypicie kawy w kawiarni Klubu Żak. Pula biletów dla widzów zostanie udostępniona na początku listopada.
Maraton jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, który jest miejską instytucją kultury we współpracy z Zakładem Kulturalnym.
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:15

Gdańsk: Zakład Kulturalny, al. Rzeczypospolitej 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close