Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: h.art company „Niesamowicie blisko”

Zdjęcie: Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: h.art company „Niesamowicie blisko”

Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca. Plakat: materiały Klubu Żak

Klub Żak i Zakład Kulturalny w Gdańsku zapraszają na spektakl Niesamowicie blisko zespołu h.art company. Odbędzie się on w ramach Maratonu 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

W życiu brakuje nam delikatności. Musimy ją sobie stwarzać, szukać jej w detalach. Jesteśmy pokoleniem, które w zimnym, szybkim i coraz częściej brutalnym świecie poszukuje czułości jednocześnie nie wiedząc co z tą czułością zrobić. Ciężko nam rozmawiać o emocjach, uczuciach i odczuciach, ale jesteśmy ich głodni. Jest nam niesamowicie głośno i niespokojnie, ale boimy się totalnej ciszy. Jesteśmy pokoleniem skrajności, szybkiego jedzenia i szybkich relacji. Chcemy być nieprzyzwoicie blisko, niekoniecznie na długo. Boimy się tego, czego chcemy tak naprawdę. Jesteśmy przebodźcowani. Przemęczeni. Rozdrażnieni. Musimy się wszyscy uspokoić.

h.art company – zespół założony przez Artura Grabarczyka, tancerza, filmowca i nauczyciela gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, której jest absolwentem. Po ukończeniu NSCD w Leeds rozpoczął pracę jako tancerz Opery Bałtyckiej, następnie Scottish Dance Theatre. Po okresie współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania powrócił, by tworzyć w Trójmieście, gdzie zaprosił do współpracy m.in. Katarzynę Ustowską (Teatr Dada von Bzdülöw) i Różę Kołodę, z którymi prezentował spektakl The Mist w Teatrze Szekspirowskim oraz De Light. 

Realizatorzy:

Choreografia: Artur Grabarczyk
Wykonanie: Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Natalia Filowiat, Luba Splosznaja, Artur Grabarczyk
Reżyseria dźwięku i obrazu: Wiktor Freifeld

Spektakl powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
Czas trwania: 50 minut

***

O Maratonie 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca:

Podczas wydarzenia wystąpią: Sopocki Teatr Tańca, założony w 1998 roku, wielokrotnie nagradzany, znany z autorskiej muzyki i kostiumów; Hertz Haus – cztery artystki o niesamowitej energii scenicznej, zaskakujące widza pomysłami; h.art company – tworzący na scenie poetyckie, wciągające światy; DzikiStyl Company, czyli Wiola Fiuk i Dariusz Gacki, znani z perfekcji technicznej własnego, nietypowego stylu tańca; oraz niezależne artystki Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna i Joanna Nadrowska.

Maraton będzie świętem tańca, nawiązującym do początków Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz okazją do promocji trójmiejskich artystów w Polsce i za granicą. Spektakle prezentowane będą w dwóch gdańskich lokalizacjach – Klubie Żak oraz Zakładzie Kulturalnym. Najlepiej przemieszczać się rowerem, ale starczy też czasu na przejście na piechotę i wypicie kawy w kawiarni Klubu Żak. Pula biletów dla widzów zostanie udostępniona na początku listopada.

Maraton jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, który jest miejską instytucją kultury we współpracy z Zakładem Kulturalnym.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Gdańsk: Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close