Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: Joanna Nadrowska „Constant Ending”

Zdjęcie: Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: Joanna Nadrowska „Constant Ending”

Na zdjęciu: Joanna Nadrowska. Fot. Chlorkovsky

Klub Żak w Gdańsku zaprasza na spektakl Constant Ending Joanny Nadrowskiej. Odbędzie się on w ramach Maratonu 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca, przeglądu najnowszych spektakli trójmiejskich artystów.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Inspiracją do stworzenia spektaklu była metoda ruchowa Gyrotonic® stworzona przez tancerza Juliu Horvath, którą Joanna Nadrowska od kilku lat praktykuje. Dzięki niej  doskonali swoje umiejętności ruchowe i leczy kontuzje. Konsekwencja trwania i bycia w danym ruchu, stagnacja i zatracenie to nieodłączne składowe spiralno-falowej natury Gyrotonic®. Eksploracja tej nowatorskiej metody stała się bazą w tworzeniu choreografii. Założenia i zasady tej praktyki ruchowej zostały przeniesione na abstrakcyjną myśl taneczną i sceniczną.

Joanna Nadrowska – od 2012 roku tancerka Sopockiego Teatru Tańca i pedagog Grupy Projektowej STT. Tworzy własne spektakle w ramach Trójmiejskiego Kolektywu Tanecznego. Brała udział w Solo Dance Contest, a w 2021 została Jurorem w konkursie, reprezentując wnikliwy głos młodego pokolenia artystów.

Realizatorzy:

Wykonanie: Joanna Nadrowska
Muzyka, światła: Pan Mruk
Wideo art: Katarzyna Turowska

Zrealizowano z udziałem finansowym Województwa Pomorskiego oraz Gminy Miasta Sopotu

Czas trwania: 25 minut

***

O Maratonie 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca:

Podczas wydarzenia wystąpią: Sopocki Teatr Tańca, założony w 1998 roku, wielokrotnie nagradzany, znany z autorskiej muzyki i kostiumów; Hertz Haus – cztery artystki o niesamowitej energii scenicznej, zaskakujące widza pomysłami; h.art company – tworzący na scenie poetyckie, wciągające światy; DzikiStyl Company, czyli Wiola Fiuk i Dariusz Gacki, znani z perfekcji technicznej własnego, nietypowego stylu tańca; oraz niezależne artystki Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna i Joanna Nadrowska.
Maraton będzie świętem tańca, nawiązującym do początków Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz okazją do promocji trójmiejskich artystów w Polsce i za granicą. Spektakle prezentowane będą w dwóch gdańskich lokalizacjach – Klubie Żak oraz Zakładzie Kulturalnym. Najlepiej przemieszczać się rowerem, ale starczy też czasu na przejście na piechotę i wypicie kawy w kawiarni Klubu Żak. Pula biletów dla widzów zostanie udostępniona na początku listopada.
Maraton jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, który jest miejską instytucją kultury we współpracy z Zakładem Kulturalnym.
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:15

Gdańsk: Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close