Gdańsk: Polski Teatr Tańca „KoczkodanSe” – reż. Iwona Pasińska

Zdjęcie: Gdańsk: Polski Teatr Tańca „KoczkodanSe” – reż. Iwona Pasińska

Polski Teatr Tańca „KoczkodanSe”. Projekt graficzny: Piotr Zdanowicz

Polski Teatr Tańca zaprasza na spektakl wyjazdowy KoczkodanSeprzeznaczony szczególnie dla młodych widzów, w wieku 6-11 lat. Reżyserką utworu jest Iwona Pasińska. Libretto i dramaturgię opracował Radosław Wysocki.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl KoczkodanSe wpisuje się z jednej strony w realizowany przez Polski Teatr Tańca idiom „Człowiek – zwierzę”, z drugiej zaś jest elementem jego nowej misji: zarażania tańcem dzieci.

Zwierzęta to najbliższe człowiekowi żywe istoty. Kochamy je, cieszymy się ich obecnością, a jednocześnie próbujemy zdominować, nie dociekając, co czują, jakie są naprawdę.

A co by było, gdybyśmy odkryli w pełni ich dziką i zaskakującą naturę? Obudzili w sobie empatię dla zwierząt? Poczuli szacunek dla autonomii, naturalnego piękna i instynktownej mądrości?

Dzieci od wieków słyszą i widzą w bajkach, że zwierzęcy bohaterowie czują i cierpią, potrafią się martwić i cieszyć, że umieją i kochać, i nienawidzić; że ich uczucia niczym nie różnią się od emocji ludzi. Szkoda jednak, że widzimy to tylko w bajkach.

Będzie to pierwszy w historii Teatru spektakl edukacyjny dla młodych widzów, i jednocześnie pierwsze w Polsce edukacyjno-artystyczne przedsięwzięcie, obejmujące kształcenie z zakresu teatru tańca i etyki empatii.

Libretto i dramaturgia: Radosław Wysocki
Reżyseria: Iwona Pasińska
Scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski
Muzyka: Zbigniew Kozub
Wideo projekcje: Marek Grabowski, Edyta Pietrowska
Współpraca kostiumograficzna i charakteryzacja: Adriana Cygankiewicz
Asystentka spektaklu: Paulina Jaksim

Artyści-tancerze:

Evelyn Blue, Kacper Bożek, Momoko Den/Emily Wong-Adryańczyk, Julia Hałka, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, JinWoo NamKung, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk

Gościnnie w rolach:

Dyrektora Zoo: Ewa Zgrabczyńska (Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu)
Reżysera: Maksymilian Świtała

Obsługa spektaklu: Michał Beszczyński, Adriana Cygankiewicz, Artur Dolata, Przemysław Gapczyński, Zuzanna Majewska, Grzegorz Potocki, Dariusz Szych

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków finansowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Więcej: ptt-poznan.pl

Iwona Pasińska, "KoczkodanSe", Fot. Archiwum Polskiego Teatru Tańca

Iwona Pasińska, "KoczkodanSe", Fot. Archiwum Polskiego Teatru Tańca

Iwona Pasińska, "KoczkodanSe", Fot. Archiwum Polskiego Teatru Tańca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

godz. 12:00

Gdańsk: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close