Gdańsk: Teatr Cynada „Koncert Opus 11”

Zdjęcie: Gdańsk: Teatr Cynada „Koncert Opus 11”

Na zdjęciu: Anna Majder: Fot. Olga Koralewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Koncert Opus 11 to pierwsza część dyptyku tanecznego pod wspólnym tytułem Koncerty. Użycie terminologii odnoszącej się do utworów muzycznych ma na celu ukazanie zarówno analogii, jak i autonomii tańca w stosunku do muzyki. W przedstawieniu mamy do czynienia z pięcioma utworami muzycznymi kompozytorów takich jak: Kazuo Fukushima, Claude Debussy, Louis Moyse, Jan Sebastian Bach, Filip Emanuel Bach. Są to w większości utwory solowe na flet w wykonaniu doskonałego flecisty niemieckiego Manfreda Maiera. Kompozycja ruchowa i taniec autorstwa Bożeny Eltermann do każdego z tych utworów prezentuje odrębną myśl choreograficzną. Publiczność otrzymuje w trakcie przedstawienia klucz do zrozumienia owego procesu. Spektakl jest poprowadzony w formie „laboratorium tańca”, przez które widz porusza się wraz z przewodnikiem.

Zrealizowano w ramach Stypendium Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: Stacja Orunia, Fundacja Grawitacja, Trojmiasto.pl

bilety: 10zł, 15 zł

Premiera Teatru Cynada

Koncert Opus 11

choreografia i taniec: Bożena Eltermann

muzyka i gra na flecie: Manfred Maier

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Gdańsk: Dworek Artura GAK/ Stacja Orunia ul. Dworcowa 9

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close