Gdańsk: Teatr Cynada „Nieme kino”

Zdjęcie: Gdańsk: Teatr Cynada „Nieme kino”

Fot. Paweł Wyszomirski.

Wersja do druku

Udostępnij

Bożena Eltermann o spektaklu: „Coś o aktywności, radosnym wysiłku, nieprzerwanym działaniu, niekończącym się ruchu, przemianie, aktywnej bierności pchającej wydarzenia w niewiadomym kierunku, bo czas ani świat nigdy nie ustaje. Coś o zmęczeniu niepozostawiającym złudzeń, o marzeniach nigdy niespełnionych i o tych, które oswoiliśmy i zamieniliśmy w rzeczywistość. Coś o bogactwie umysłu, o ubóstwie codziennej komunikacji werbalnej, o strachu o przyszłość, o teraźniejszej namiętności, o procesie krystalizowania myśli, stwarzania rzeczywistości, życiu na zakręcie, za którym nie wiadomo co się znajduje (i dobrze). Coś o nas.” 

choreografia: Bożena Eltermann

występują: Aleksandra Widuto, Karolina Chojnacka, Marek Kakareko, Bożena Eltermann

Zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Funduszu Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z  GAK Stacja Orunia, Fundacja Grawitacja

 

Bożena Eltermann – założycielka i choreograf  Teatru Cynada. Od 25 lat zajmuje się teatrem tańca. W latach 1989 – 1995 Eltermann była solistką Teatru Ekspresji, będącego prekursorem teatru tańca w Polsce. Od 1995 – do 2005 współpracowała z Teatrem Patrz Mi Na Usta, 1997 – 1998 z Gdańskim Teatrem Tańca. W 1998 roku założyła autorski Teatr Cynada.



 

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Gdańsk: Klub Żak, Sala Suwnicowa, Aleja Grunwaldzka 195/197

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close