Gdańsk: Teatr Dada von Bzdülöw „Duety nieistniejące”

Zdjęcie: Gdańsk: Teatr Dada von Bzdülöw „Duety nieistniejące”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Duety nieistniejąceto swoista, rodząca się z nudy „flânerie”. Dryfy, spacery, opowieści – zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane.

Można by zatem sądzić, iż wszystko, co znika nawet po swym zniknięciu wiedzie jakiś potajemny żywot pośmiertny, wywierając na wszystko, co pozostaje, pewien utajony wpływ. Wszystko bowiem, co znika, przenika do naszego życia w minimalnych dawkach, częstokroć o wiele bardziej dla nas groźnych aniżeli panujące nad nami moce…

Jean Baudrillard, Dlaczego wszystko jeszcze nie zniknęło

Duety nieistniejąceto już 42 premiera Teatru Dada von Bzdülöw. Jednocześnie jest to ledwie drugi, po poniekąd legendarnej jużMagnolii, duet założycieli i liderów artystycznych Dada w 19-letniej historii zespołu.Magnolia(premiera w 2002 roku) pokazana była dotychczas 21 krajach Europy, a w październiku zaprezentowana zostanie na kolejnej edycji Autumn Festiwal w Budapeszcie. Po dziewięciu latach nadszedł dla duetu Chmielewska-Bzdyl czas na napisanie kolejnego rozdziału…? na replikę…? na recycling…? na wydobycie utajonego…? na zamknięcie lub nowe otwarcie…?

koncept: Mikołaj Trzaska & Teatr Dada von Bzdülöw

wykonanie:Katarzyna Chmielewska & Leszek Bzdyl

muzyka: Mikołaj Trzaska

kostiumy: Katarzyna Piątek

video: Maciej Salamon

słowa na wizualizacjach: Grzegorz Kwiatkowski

reżyseria świateł : Michał Kołodziej

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Malarnia Teatru Wybrzeże, ul. Św. Ducha 2, Gdańsk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close