Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Karnacja – solowy spektakl w wykonaniu Katarzyny Chmielewskiej, stworzony przy współpracy z mieszkającą we Francji japońską choreograf Chiharu Mamiya, jest 33 premierą Teatru Dada von Bzdülöw.

Spotkanie z Chiharu było, jak sądzę, ważnym i intrygującym wyzwaniem artystycznym dla nas obu. Mamy odmienne doświadczenia sceniczne i używamy odmiennych kodów komunikacji. W trakcie kolejnych tygodni pracy w studio, niejako przeglądając się w lustrze innych kultur, tworzyłyśmy Karnację; spektakl, w którym ciało wykonawcy jest miejscem licznych zdarzeń: odczuwania radości, cierpienia, myślenia, narodzin, umierania, seksu, śmiechu, kichania, drżenia, płaczu czy zapominania. Karnacja to również kolor egzystencji, obszar styku wewnętrznego i zewnętrznego ja, na którego powierzchni ciało ożywa, rozpoczynając swoisty taniec sensu czy nonsensu.
Katarzyna Chmielewska

pomysł i wykonanie: Katarzyna Chmielewska
choreografia i scenografia: Chiharu Mamiya i Katarzyna Chmielewska
muzyka: Wojtek Mazolewski
światła: Michał Kołodziej

produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw, Klub Żak – Gdańsk
spektakl zrealizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego
specjalne podziękowania dla sopockiej Sceny Teatralnej Off de Bicz

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

17.05.2007 Czwartek

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close