Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Wieczór premierowy” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak, Jacek Przybyłowicz, Grzegorz Pańtak

Zdjęcie: Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Wieczór premierowy” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak, Jacek Przybyłowicz, Grzegorz Pańtak

Wriat i zakonnica. Fot. Monika Goldszmit

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na na Wieczór premierowy, na który złożą się pokazy  trzech spektakli:  Stół bez szczęścia (chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak) oraz premierowe Monochrome w choreografii Jacka Przybyłowicza  i Sen Jakuba w choreografii Grzegorza Pańtaka.

O spektaklach:

Stół bez szczęścia
Przepiękna, wzruszająca opowieść o samotności i walce o uwagę drugiego człowieka. Ukazuje przeżycia dziecka, które jest bacznym obserwatorem i świadkiem relacji istniejących między rodzicami. Spektakl w bardzo emocjonalny sposób pokazuje radość dziewczynki przeżywaną podczas, gdy rodzice okazują sobie uwagę i uczucie oraz smutek i strach dziecka widzącego niezgodę między ukochanymi osobami.

Choreografia: Elżbieta Szlufik-Pańtak

Muzyka: Abel Korzeniowski

Tańczą:
dziecko: Małgorzata Kowalska
matka: Ewelina Kubot-Łącka
ojciec: Grzegorz Pańtak

Spektakle premierowe:

Sen Jakuba
Od autora:
Inspiracją do mojego utworu choreograficznego była  muzyka Krzysztofa Pendereckiego pt. Przebudzenie Jakuba, czy też  Sen Jakuba oraz cytat z Księgi rodzaju: „A gdy Jakub zbudził się ze snu, pomyślał: Prawdziwie Pan jest na tym miejscu, a ja nie wiedziałem.  I zdjęty trwogą rzekł: O, jakże miejsce to przejmuje grozą! Prawdziwie jest to dom Boga i brama do nieba!” (28, 16-18. Biblia Tysiąclecia, Wydanie trzecie poprawione, Wydawnictwo Pallottinum)

                                                                                                                                                                                        Grzegorz Pańtak

choreografia, światło: Grzegorz Pańtak
muzyka: Krzysztof Penderecki
kostiumy: Agnieszka Brzozowska

tańczą:
Jakub – Dawid Kwarciany

oraz
Alicja Horwath-Maksymow, Ewelina Kubot–Łącka, Joanna Polowczyk, Sara Sobieraj, Gracja Górniak
Jerzy Kaźmierczak, Jan Madej, Dawid Matlak

Monochrome – Kielecki Teatr Tańca
Jest kalejdoskopem tanecznych obrazów. Obrazów afabularnych, ale niepozbawionych emocji. To one stanowią punkt wyjścia dla choreografii. Są pretekstem do ukazania zależności pomiędzy jednostką  a zbiorowością. To spektakl o różnych odcieniach  tanecznych relacji osadzonych w monochromatycznej przestrzeni sceny.

choreografia, kostiumy: Jacek Przybyłowicz
muzyka: Nine Inch Nails
reżyseria światła: Marc Heinz

tańczą:
Aleksandra Zatorska, Alicja Horwath-Maksymow, Barbara Karol, Joanna Polowczyk,  Małgorzata Ziółkowska, Dawid Kwarciany, Dawid Matlak, Grzegorz Pańtak, Jan Madej, Anna Kuc, Ewa Kocka, Gracja Górniak, Joanna Dziwisz, Monika Kuc-Piechota, Pamela Paprota, Sara Sobieraj, Bartosz Wójcik, Fabian Fejdasz, Jerzy Kaźmierczak, Mateusz Pietrzak

Bilety w cenie: 30, 40, 50 zł można rezerwować pod numerem telefonu 41 36 76 712.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close