Kielce/XIV Festiwal Tańca Kielce 2014: Kielecki Teatr Tańca „Sen Jakuba”, „Monochrome” oraz Tanzcompagnie Giessen „Ordinary events”

Zdjęcie: Kielce/XIV Festiwal Tańca Kielce 2014: Kielecki Teatr Tańca „Sen Jakuba”, „Monochrome” oraz Tanzcompagnie Giessen „Ordinary events”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz trzech spektakli jednego wieczoru w ramach XIV Festiwalu Tańca Kielce 2014: Sen Jakuba i Monochrome oraz gościnnego pokazu spektaklu Tanzcompagnie Giessen Ordinary events. Monochrome jest kalejdoskopem tanecznych obrazów, które są pretekstem do ukazania zależności pomiędzy jednostką  a zbiorowością. To spektakl o różnych odcieniach tanecznych relacji osadzonych w monochromatycznej przestrzeni sceny.

Sen Jakuba

Grzegorz Pańtak: „Inspiracją do mojego utworu choreograficznego był utwór Krzysztofa Pendereckiego Przebudzenie Jakuba, czy też  Sen Jakuba oraz cytat z Księgi Rodzaju: „A gdy Jakub zbudził się ze snu, pomyślał: Prawdziwie Pan jest na tym miejscu, a ja nie wiedziałem.  I zdjęty trwogą rzekł: O, jakże miejsce to przejmuje grozą! Prawdziwie jest to dom Boga i brama do nieba!” (28, 16-18. Biblia Tysiąclecia).”.

choreografia, światło: Grzegorz Pańtak

muzyka: Krzysztof Penderecki

kostiumy: Agnieszka Brzozowska

tańczą: Jakub – Dawid Kwarciany oraz Alicja Horwath–Maksymow, Ewelina Kubot–Łącka, Joanna Polowczyk, Sara Sobieraj, Gracja Górniak, Jerzy Kaźmierczak, Jan Madej, Dawid Matlak.

Monochrome

Monochrome jest kalejdoskopem tanecznych obrazów, które są pretekstem do ukazania zależności pomiędzy jednostką  a zbiorowością. To spektakl o różnych odcieniach tanecznych relacji osadzonych w monochromatycznej przestrzeni sceny.

choreografia, kostiumy: Jacek Przybyłowicz

muzyka: Nine Inch Nails

reżyseria światła: Marc Heinz

tańczą: Aleksandra Zatorska, Alicja Horwath-Maksymow, Barbara Karol, Joanna Polowczyk,  Małgorzata Ziółkowska, Dawid Kwarciany, Dawid Matlak, Grzegorz Pańtak, Jan Madej, Anna Kuc, Ewa Kocka, Gracja Górniak, Joanna Dziwisz, Monika Kuc-Piechota, Pamela Paprota, Sara Sobieraj, Bartosz Wójcik, Fabian Fejdasz, Jerzy Kaźmierczak, Mateusz Pietrzak

Ordinary events – Tanzcompagnie Giessen /Giessen, Niemcy/

Spektakl o relacji pomiędzy dwoma grupami i równocześnie jednostkami (indywidualnymi członkami tych grup) o przestrzeni i intymności w społeczeństwie. Spektakl pokazuje trzy pary w prywatnym życiu i na ulicach burzliwego miasta.

Choreografia, scenografia: Rui Horta

Kostiumy: Kathy Brunner

Muzyka: Les Tambours du Bronx

Tańczą: Lea Hladka, Jennifer Ruof, Manuel Wahlen, Sven Krautwurst, Endré Schumicky, Edoardo Novelli

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close