Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Krakowski Teatr Tańca i Teatr KTO „Estra i Andro”

Zdjęcie: Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Krakowski Teatr Tańca i Teatr KTO „Estra i Andro”

Mushimaru Fujieda. Fot. Toshiyuki Shinokawa.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 30. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie Teatr KTO i Krakowski Teatr Tańca zapraszają na pokaz spektaklu Estra i Andro w choreografii i reżyserii Eryka Makohona. Krakowski Teatr Tańca w swoim najnowszym spektaklu ulicznym w sposób dowcipny i lekki odpowiada na kłopotliwe pytanie: „Skąd się biorą dzieci?”. Widzowie niczym w Allenowskiej komedii znajdują się w „centrum dowodzenia” organizmu kobiety i mężczyzny, śledząc rozwój akcji na poziomie komórkowym.

Producentami spektaklu są Teatr KTO oraz Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca.

pomysł i reżyseria: Eryk Makohon
choreografia: Eryk Makohon i zespół
kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
wykonanie kostiumów: Irena Kasza, Danuta Kuchna
opracowanie muzyczne utworu finałowego: Grzegorz Sieradzki
występują: Katarzyna Gocał, Monika Godek, Aneta Orlik, Katarzyna Pawłowska, Magdalena Skowron, Agata Słowicka, Paweł Łyskawa, Krystian Łysoń, Filip Meyer-Lüters, Karol Pruciak, Dominik Więcek, Filip Wójcik

Krakowski Teatr Tańca powstał w 2008 roku. Jego założycielem i kierownikiem jest Eryk Makohon. Obecnie Teatr współtworzony jest przez tandem artystyczny Eryka Makohona i Pawła Łyskawy, działający wraz z grupą niezależnych tancerzy. Teatr posiada w swoim dorobku ponad dwadzieścia spektakli: scenicznych, ulicznych oraz realizowanych w przestrzeniach nieteatralnych. Trudno jednoznacznie określić estetykę teatru. Ze względu na architektoniczne wykształcenie jego twórcy, krytycy jako wyróżnik podkreślają częste operowanie obrazami oraz plastykę spektakli budowaną światłem oraz architekturą ciała i ruchu.

Program festiwalu

Więcej na stronie festiwalu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Kraków: Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close