Kraków/CRICOTEKA: Krakowski Teatr Tańca „Glamour”, Magdalena Skowron „Więcej”

Zdjęcie: Kraków/CRICOTEKA: Krakowski Teatr Tańca „Glamour”, Magdalena Skowron „Więcej”

Krakowski Teatr Tańca "Glamour", fot. Marta Ankiersztejn©Instytut Muzyki i Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA zaprasza na spektakle Glamour Krakowskiego Teatru Tańca, w choreografii i reżyserii Eryka Makohona oraz Więcej Magdaleny Skowron. Uwaga! Spektakl Glamour zawiera sceny nagości.

O spektaklu Glamour:

Eryk Makohon odnosi się do teorii Ervinga Goffmana, skupiającej się wokół tematu porządku interakcyjnego. Teoria ta opisuje siatkę jawnych i ukrytych reguł kierujących zachowaniem ludzi w różnych sytuacjach społecznych. Bezpośredni kontakt, interakcja twarzą w twarz jest rodzajem przedstawienia, w którym rozmówcy odgrywają swoje role w celu wywarcia odpowiedniego wrażenia na drugiej osobie. Dochodzi w ten sposób do publicznej prezentacji tylko jednej z jaźni, nazywanej frontonem. Druga jaźń to kulisy, a jej zadaniem jest zdystansowana ocena skuteczności działań. Goffmanowskie fasady, czyli powierzchowność, sposób bycia, przyjmują różne formy, podporządkowane celowi, który uczestnik spotkania chce osiągnąć. Formy zastygają, wskutek czego powstają skorupy ulepione z oczekiwań, tendencji i mód. Wyćwiczone pozy czy nieszczere emocje budują codzienność, naturalny styl bycia, który krzepnie. Moment, w którym skorupa pęka, ukazuje to, co zostało ukryte pod spodem…

choreografia: Eryk Makohon i zespół

reżyseria: Eryk Makohon

wykonanie: Pamela Bosak, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok

reżyseria świateł: Eryk Makohon

scenografia: Eryk Makohon

kostiumy i stylizacja: Ewa Skoczeń-Citko

premiera: 27 października 2018

czas trwania: 39 min

O spektaklu Więcej:

Więcej to słowo opisujące konsumpcję we współczesnym społeczeństwie. Chcemy więcej rzeczy, więcej wrażeń, więcej uczuć. Chcemy tego, co ładnie zapakowane. Zdaje się, że więcej nie ma formy skończonej, to uzależnienie, które pcha nas do ciągłego szukania, gromadzenia, podejmowania działań w gruncie rzeczy bezsensownych. Konsumpcja staje się naglącym i domagającym się zaspokojenia pragnieniem. Daje chwilową ulgę, moment spełnienia, który trwa jednak krótko. W różnych postaciach i znaczeniach staje się sensem życia, ale jednocześnie zabiera ze sobą wolność

choreografia: Magdalena Skowron

konsultacja: Eryk Makohon

Bilety: 25-35 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close