Kraków: Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa „Singulare tantum”

Zdjęcie: Kraków: Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa „Singulare tantum”

Fot. Meidad Suchowolski.

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca oraz Scena Tańca Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zapraszają na spektakl Singulare tantum, który powstał w ramach programu „rezydencja/premiera”, organizowanego przez Gdański Festiwal Tańca. Spektakl w Krakowie pokazany zostanie po raz pierwszy. Przedstawienie przygotowane zostało wspólnie przez artystów Krakowskiego Teatru Tańca: Eryka Makohona, Katarzynę Pawłowską i Pawła Łyskawę, we współpracy z choreografką, tancerką i coachem, Ayrin Ersöz ze Stambułu.

O spektaklu:

<człowiek> to jeden z nielicznych rzeczowników który nie posiada liczby mnogiej, liczby pojedynczej nie posiada rzeczownik , tzw. „plurale tantum”. Czy gramatyka skazuje nas na samotność? Może nie bez znaczenia… <samotność> to kolejny rzeczownik, którego gramatyczną cechą jest pojedynczość…

Epidemia samotności  to punkt wyjścia do indywidualnych i osobistych poszukiwać trójki tancerzy, którzy  reprezentują trzy różne pokolenia. Dla każdego z nich samotność oznacza już coś innego.

choreografia/ wykonanie: Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon/ Krakowski Teatr Tańca

współpraca artystyczna: Ayrin Ersöz

muzyka: Michał Paduch

scenografia: Eryk Makohon

realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2017

czas trwania: 30 min.

Eryk Makohon – twórca, kierownik i choreograf Krakowskiego Teatru Tańca. Stały wykładowca Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. Stworzył ponad trzydzieści spektakli. Jest autorem projektów o charakterze edukacyjnym oraz wielu wydarzeń artystycznych. Ukończył podstawową i średnią szkołę muzyczną, studia architektoniczne na politechnice oraz studia teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Katarzyna Pawłowska – absolwentka Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. W ostatnich latach współtworzyła m.in. następujące projekty: Cracow Dance Connection, polsko-izraelsko Miss me (premiera w Tel Awiwie) oraz 1725m npm. Tancerka w spektaklu Room 40 Macieja Kuźmińskiego. Uczy tańca współczesnego, między innymi w grupach adeptów Krakowskiego Teatru Tańca.

Paweł Łyskawa – absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie, tancerz i lider Krakowskiego Teatru Tańca, autor wielu projektów artystycznych i edukacyjnych. Tańczył w spektaklach i projektach Eryka Makohona, Idana Cohena, Anny Konjetzky, Ole Melanda, Jerzego Stuhra, Jana Peszka, Henryka Kaalunda i wielu innych. Uczy tańca współczesnego i ekspresji scenicznej w grupach adeptów KTT, z którymi przygotowuje własne spektakle.

***

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
ul. Wietora 13/15, Kraków

cena biletów: ulgowe – 25 złotych, normalne – 30 złotych
rezerwacja: scena.tanca.sckm@gmail.com lub pod numerem telefonu 12 4305090.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieżyul. Wietora 13/15

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close