Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Lekcje naborowe do grup Adeptów KTT na sezon 2019/2020

Zdjęcie: Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Lekcje naborowe do grup Adeptów KTT na sezon 2019/2020

fot. Tomasz Ćwiertnia, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca zaprasza do udziału w lekcjach naborowych do grup Adeptów na sezon 2019/2020, na trzech poziomach zaawansowania: dla początkujących z doświadczeniem, średniozaawansowanej i zaawansowanej.

Koszt (wejście na pojedyncze zajęcia): 30 zł

Grupy Adeptów KTT to grupy stałych słuchaczy skupionych wokół Krakowskiego Teatru Tańca. Powstały dla osób zainteresowanych ciągłym, systematycznym rozwojem języka ekspresji ruchowej. Kluczowe zagadnienia tego procesu to m.in.: poszukiwanie znaczenia ciała jako medium, podmiotu oraz przedmiotu sztuki, zgłębianie istoty ciało-umysłu, wiedzy ucieleśnionej, rozwijanie scenicznej obecności, ruchowej prawdy i wyrazistości, a także poszukiwanie relacji pomiędzy formą a organicznością.

Proces szkolenia odbywa się przede wszystkim poprzez stałą, regularną praktykę w formie lekcji ruchowych. Ogromne znaczenie ma w nich równoległe kształtowanie możliwości i świadomości ciała oraz umiejętności wykorzystania mentalnego impulsu działania, „wyzwalającej” koncentracji i ścisłej relacji ciało–umysł. Głównym „językiem” ruchowym jest szeroko rozumiany taniec współczesny, odwołujący się do takich estetyk, technik i kodów ruchowych, jak: taniec modern, taniec klasyczny, polska technika tańca współczesnego, taniec fizyczny, release, improwizacja i inne.

Stałymi pedagogami Adeptów są: Eryk Makohon, Magdalena Skowron i Paweł Łyskawa.

Koszt (wejście na pojedyncze zajęcia): 30 zł

Cena miesięcznego karnetu dla grup Adeptów (zajęcia dwa razy w tygodniu) to 140 zł.

Wszystkie zajęcia odbywają się w studiu Krakowskiego Teatru Tańca, ul. Grzegórzecka 69 (obok Teatru Variete)

Adepci 1

Grupa początkująca z doświadczeniem:

Adresowana jest do osób rozpoczynających kontakt z tańcem współczesnym, ale znających już podstawowe elementy i terminologię techniki. Warunkiem uczestnictwa w tej grupie jest ukończenie kursu (grupa START) lub udokumentowany, co najmniej roczny kontakt z tańcem współczesnym (szkolenia, kursy, warsztaty itp.)

Obejmuje dwie grupy 1A i 1B

Grupa 1A pracuje w poniedziałki i czwartki, w godz. 18.00-19.30

Grupa 1B pracuje we wtorki i piątki, w godz. 18.00-19.30

Adepci 2

Grupa średniozaawansowana:

Przeznaczona jest dla osób z kilkuletnim doświadczeniem w tańcu współczesnym, które mają w znacznym stopniu rozwiniętą technikę, świadomość ciała, znają terminologię technik tańca współczesnego i które chcą poszerzać oraz pogłębiać zdobyte wcześniej umiejętności, realizując bardziej złożone zadania ruchowe, frazy choreograficzne, a także podstawowe założenia wyrazowe, improwizacyjne i kreacyjne.

Obejmuje trzy grupy 2A, 2A+ i 2B.

Grupa 2A pracuje we wtorki i czwartki, w godz. 19.30-21.00

Grupa 2A+ pracuje we wtorki i czwartki, w godz. 21.00-22.30

Grupa 2B pracuje w poniedziałki, 19.30-21.00 i środy, w godz. 21.00-22.30

Adepci 3

Grupa zaawansowana:

Dla osób z wieloletnim doświadczeniem w tańcu współczesnym, mających w wysokim stopniu rozwiniętą technikę i świadomość ciała, także kondycję, warunki fizyczno-mentalne, umiejętności interpretacyjne i doświadczenie sceniczne. Zaawansowanie przejawiać się tu musi nie tylko w umiejętnościach psycho-ruchowych, ale też samodzielności w rozwiązywaniu stawianych problemów ruchowych i podejmowaniu zadań scenicznych, umiejętności pracy solowej, gotowości do pracy w grupie oraz bardzo wysokim stopniu samodyscypliny, regularności i higieny pracy tancerza. Istotne jest także zorientowanie na pogłębianie własnego rozwoju przez uczestniczenie w aktywnościach, szkoleniach, projektach poza studiem, kreację własnych projektów artystycznych.

Istotą pracy w tej grupie jest wykorzystanie bardzo złożonych zadań ruchowych, długich sekwencji choreograficznych i zadań interpretacyjnych. Celem jest ugruntowanie i głęboka praktyka zdobytych wcześniej umiejętności. W grupie spotkać się mogą zarówno tancerze zawodowi jak i amatorzy cechujący się szczególnie wysokim poziomem zaawansowania. W grupie praktykują także tancerze Krakowskiego Teatru Tańca.

Grupa 3 pracuje w poniedziałki, w godz. 21.00-22.30 i środy 19.30-21.00

Zgłoszenia:

Wszystkie osoby zainteresowane dołączeniem do grup Adeptów proszone są o:

1. Przesłanie krótkiej informacji zawierającej dotychczasowe doświadczenie taneczne

2. Wskazanie wybranego terminu lekcji naborowej: 24 lub 25 września (w celu weryfikacji umiejętności i przypisania do odpowiedniej grupy)

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: krakowskiteatrtanca@o2.pl.

Kontakt/pytania: krakowskiteatrtanca@o2.pl

FB

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: Studio Krakowskiego Teatru Tańca, ul. Grzegórzecka 69 (obok Teatru Variete), w godz. 18.00-19.30

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close