Kraków: Krakowski Teatr Tańca „MY|WY”! – reż. i chor. Eryk Makohon

Zdjęcie: Kraków: Krakowski Teatr Tańca „MY|WY”! – reż. i chor. Eryk Makohon

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie zapraszają na zapraszają na premierę  spektaklu MY|WY!. Najnowszy spektakl Krakowskiego Teatru Tańca wyrasta z inspiracji polską techniką tańca współczesnego, spajającą polską tradycję ludową i przetwarzającą ją w specyficzny kod ruchowy. Polska technika tańca współczesnego odzwierciedla polską mentalność, cechy psychofizyczne, historię i położenie geopolityczne. Wszystkie te elementy odnaleźć można w sposobie wykonywania ruchu, w artykulacji, w sposobie łączenia fraz i sekwencji w związki znaczeniowe. Istota polskiej techniki tańca współczesnego, twierdzi jej twórca Jacek Łumiński, tkwi głęboko w podłożu, na którym wyrósł folklor różnych regionów Polski: Podhala, Sądecczyzny, ziemi lubelskiej czy Kurpiów. W spektaklu, osadzonym w aktualnym kontekście społeczno-politycznym, wykorzystywane są tradycyjne pieśni ludowe, wykonywane częściowo na żywo. Ludowe inspiracje zarówno w warstwie muzycznej, jak i ruchowej przetworzone są we współczesną formę teatru tańca.

Gęstniejące w ostatnim czasie nastroje społeczne posłużyły twórcom spektaklu  za punkt wyjścia do zastanawiania się nad specyfiką polskiej wspólnotowości. Twórcy spektaklu, zadają pytania, gdzie przebiega granica pomiędzy „za” i „przeciw”, czy „tak” i „nie” to jedyne możliwe odpowiedzi na pytania/problemy stawiane przez lokalną i europejską rzeczywistość?

reżyseria i choreografia: Eryk Makohon
muzyka: Michał Paduch
śpiew: Paulina Dziuba
występują: Paulina Dziuba, Monika Godek, Jakub Kruczek, Paweł Łyskawa, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok, Katarzyna Węglowska-Jamroz, Katarzyna Żminkowska-Szymańska
producent: Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca
współpraca – Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA

Spektakl realizowany w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Bilety w cenie 25 i 35 zł są dostępne na bilety.cricoteka.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close