Kraków/Maszyna choreograficzna 2016: Paweł Sakowicz „TOTAL”

Zdjęcie: Kraków/Maszyna choreograficzna 2016: Paweł Sakowicz „TOTAL”

Fot. Dawid Grzelak

Wersja do druku

Udostępnij

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA i kuratorka Anna Królica zapraszają na program performatywny towarzyszący wystawie Schlemmer | Kantor. Punktem wyjścia do tegorocznego programu Maszyny choreograficznej była refleksja nad pracą artysty z ciałem – w kontekście mechaniki, organiczności działań tanecznych i relacji, w jakiej choreografia pozostaje wobec natury. W trzech spektaklach, które zostaną zaprezentowane, nakreślono wątki mechanizacji ruchu, wirtuozerii w tańcu, wpływu zjawisk natury na praktykę choreograficzną. Pawła Sakowicza można będzie zobaczyć w solowym projekcie TOTAL – tanecznym komentarzu do polityki pragnień. Wcześniej Paweł Sakowicz dwukrotnie współtworzył program Maszyny choreograficznej: pracując z Alexem Baczyńskim-Jenkinsem przy Radiance, lo-res oraz z Izą Szostak przy Balecie koparycznym.

O spektaklu:

Spekulowanie o wirtuozerii tanecznej to myślenie, które może opierać się na doświadczeniu, ale niekoniecznie daje się empirycznie sprawdzić. Celem takiej spekulacji jest osiągnięcie określonego obrazu wirtuozerii tanecznej poprzez wykorzystanie przewidywalnych zmian ekonomicznych, politycznych
i metahumanistycznych. Cechą charakterystyczną spekulacji o wirtuozerii tanecznej jest podejmowanie ryzyka w budowaniu radykalnych scenariuszy dotyczących polityki pragnień.

choreografia, tekst i wykonanie: Paweł Sakowicz
opieka artystyczna: Dalija Aćin Thelander
realizacja techniczna i światła: Łukasz Kędzierski

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

premiera: 12 grudnia 2015

czas trwania: 30 minut

bilety: 15/20 zł

bilety łączone na Mechaniczne sny i TOTAL: 20/30 zł

Logo ASF (miniaturka)

***

Program taneczny w ramach projektu Maszyna choreograficzna

5 listopada – 20 listopada 2016

koncept / kurator: Anna Królica

Program towarzyszy wystawie Schlemmer | Kantor (14 pażdziernika 2016-15 stycznia 2017).

bilety: http://bilety.cricoteka.pl/

Belka Logo Maszyna Choreograficzna 2016 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:15

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close