Kraków/„Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń 2022”: Iwona Olszowska, Piotr Skalski, Małgorzata Werbińska „BONES MIND MOVING / MOVING BONES MIND”

Zdjęcie: Kraków/„Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń 2022”: Iwona Olszowska, Piotr Skalski, Małgorzata Werbińska „BONES MIND MOVING / MOVING BONES MIND”

„Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń 2022”: „Lekcja anatomii”. Fot. Grzegorz Mart

W ramach programu Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń 2022 odbędzie się pierwszy z cyklu lecture performance Iwony Olszowskiej, BONES MIND MOVING / MOVING BONES MIND.

Wersja do druku

Udostępnij

Cykl ruchowych lecture performance Iwony Olszowskiej ukierunkowany jest na poszukiwania połączenia ciała i umysłu, a za ich pośrednictwem doświadczania i uczenia się anatomii w ruchu. Koncert na organy, Ucieleśniony mózg i DANCING BONES MIND / BONES MIND DANCING wyrastają z założeń Body-Mind Centering©, czyli anatomii funkcjonalnej, doświadczalnej (anatomii w ruchu). Widz do odbioru treści przekazywanych w poszczególnych działaniach performatywnych zostanie „zestrojony somatycznie”, co pozwoli mu na pełną percepcję sensoryczną i doświadczanie z tego samego poziomu co performer. W cyklu trzech performansów Olszowska podążać będzie za poszczególnymi „systemami ciała”: szkieletem, mózgiem i pozostałymi organami wewnętrznymi.

Performerzy: Iwona Olszowska, Piotr Skalski, Małgorzata Werbińska
Dźwięk: Marcin Janus

Więcej: www.cricoteka.pl/pl/rollercoaster-lekcja-anatomii/

***
Kuratorzy projektu „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”: Paweł Łyskawa, Eryk Makohon
Organizatorzy: Cricoteka, Krakowski Teatr Tańca
Zespół realizujący projekt: Mariusz Gąsior, Maciej Jagoda, Kamil Kuitkowski, Magdalena Lenczowska, Aldona Mikulska, Agnieszka Oprządek, Barbara Pasterak, Anna Rejowska, Aleksandra Trader, Jakub Wydra, Natalia Zarzecka, Izabela Zawadzka, Natalia Żabińska
Identyfikacja graficzna: Wojciech Kołek, Grzesiek Mart

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2/4

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close