Kraków/Scena dla tańca 2013/ Pracownia Fizyczna „Zdarzenia” i „Re:akcje”: Pracownia Fizyczna i goście – ZDARZENIA

Zdjęcie: Kraków/Scena dla tańca 2013/ Pracownia Fizyczna „Zdarzenia” i „Re:akcje”:  Pracownia Fizyczna i goście – ZDARZENIA

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Wykorzystując improwizację, Jacek Owczarek, Pracownia Fizyczna i muzycy Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski ( SzaZa ) stworzyli Zdarzenia porywające, których głównym tematem jest spotkanie, a największą siłą otwartość na nieoczekiwane. W Zdarzeniach w Nowohuckim Centrum Kultury wystąpią Dawid Lorenc, Paweł Grala , Krzysztof Skolimowski oraz gościnnie Iwona Olszowska i Anna Piotrowska.

Jacek Owczarek wypracował w ostatnich latach autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną, a jego praca doktorska na Akademii Muzycznej w Łodzi dotyczyła sposobów budowania wypowiedzi scenicznej poprzez improwizację.

„Do pracy nad spektaklem zaprosiłem piątkę tancerzy: Olę Ścibor, Agnieszkę Muczyń, Dawida Lorenca, Krzysztofa Skolimowskiego i Pawła Gralę. Projekt jaki rozpoczęliśmy z tancerzami dotyczył kontakt improwizacji jako metody pracy z ciałem oraz kontaktu w improwizacji. Problemy teoretyczne na jakie trafiłem wynikały z tego, że improwizacja odrzucając nie tylko przecież choreografię, ale i uprzedzanie, ukazuje kontakt jako ogołocony z kontekstu przestrzennego. Kontakt w improwizacji zdaje się dopiero jakoś tworzyć i umiejscawiać. W kontakt improwizacji ciału przypisane jest więc inne znaczenie. Improwizacja jest wystawieniem się na nieoczekiwane. Jak zatem nieoczekiwanego oczekiwać i czym jest to nieoczekiwane, jak możliwe jest spotkanie, czyli kontakt było przedmiotem naszej pracy.  Po dwóch miesiącach pracy spotkaliśmy się z SzaZą by wspólnie improwizować”. –  Jacek Owczarek

 

Spektakl był grany od początku 2011 roku w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Białymstoku, w lipcu 2011 Pracownia Fizyczna została zaproszona do realizacji projektu Zdarzenia w Museums Quartier w Wiedniu, w którym wzięli udział gościnnie tancerze z Austrii i Węgier oraz międzynarodowy skład muzyków.

Projekt:

Jacek Owczarek

Taniec:

Iwona Olszowska, Anna Piotrowska, Paweł Grala, Dawid Lorenc, Krzysztof Skolimowski

Muzyka:

SzaZa; Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie NCK bezpośrednio przed spektaklem. Rezerwacje przyjmowane są e-mailowo na adres krakowskiteatrtanca@o2.pl

Prezentacja spektaklu Zdarzenia w Nowohuckim Centrum Kultury została dofinansowana przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, Aleja Jana Pawła II 232 (Plac Centralny)

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close