Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze Barakah: Iwona Olszowska, Monika Kiwak „Star Fish”

Zdjęcie: Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze Barakah: Iwona Olszowska, Monika Kiwak „Star Fish”

Fot. Artur Papp

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Barakah zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Obszar tańca w Teatrze Barakah. Tym razem zostanie zaprezentowany spektakl Star Fish w choreografii Iwony Olszowskiej i Moniki Kiwak. Wystąpią: Monika Kiwak (taniec) i Marcin Janus (muzyka).

Wszystko zależy od stanu umysłu.
I czasem od niebieskiej sukienki.
Zależy też od tego kto i jak patrzy.
Jak patrzy na mnie w tej sukience.
Chodź, zobacz.
Ja tworzę tylko obrazy.
Możesz się w nich zanurzyć.
Możesz stworzyć własną historię, nawet jeśli nie ma tam żadnej.

choreografia, koncept: Monika Kiwak, Iwona Olszowska

kostium: Iza Ziółkowska,

pomysł kostiumu: Monika Kiwak, Iwona Olszowska

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska, Monika Kiwak

wykonanie: Monika Kiwak (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania: 25 min.

premiera: 21.03.2014, Teatr Barakah, Kraków

***

Obszar tańca w Teatrze Barakah stanowi cykl spektakli prezentujących spektrum tańca – od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widzów pozwalała na wytworzenie bliskiej relacji, w której taniec jest językiem komunikacji. Interakcje między tancerzami i muzykiem oglądane z bliska umożliwiają głębszą percepcję sztuki. Scena Teatru Barakah raz w miesiącu staje się sceną dla tańca współczesnego. Program Obszaru Tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru. W tym roku projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015. Opiekę artystyczną nad Obszarem Tańca sprawuje Iwona Olszowska. Elektroniczną muzykę na żywo komponuje i gra Marcin Janus. Spektakle będzie można oglądać od marca do listopada 2015 roku. Obszar Tańca w 2015 roku to spotkania z tańcem współczesnym i improwizacją raz w miesiącu, w piątki o godz. 20.30 w Teatrze Barakah przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie.

Pokaz spektaklu Star Fish jest częścią projektu Obszar tańca w Teatrze Barakah, który został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close