Kraków/SPACER 2013: Warsztaty „Ciałowanie” – prowadzenie: Natalia Iwaniec, Anna Krysiak, Jacek Owczarek

Zdjęcie: Kraków/SPACER 2013: Warsztaty „Ciałowanie” – prowadzenie: Natalia Iwaniec, Anna Krysiak, Jacek Owczarek

Fot. Mariusz Bielecki.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego „Spacer” przez cały okres festiwalu w dniach 1-3 maja 2013 w Nowohuckim Centrum Kultury (Al. Jana Pawła II Kraków) odbywać się będą warsztaty tańca współczesnego Ciałowanie. W sumie to 3 dni, 3 lekcje dziennie po 120 minut – łącznie 18 godzin zajęć. Poziom zaawansowany i średniozaawansowany. Ograniczona liczebność grup, gwarantująca komfort pracy.

W tym roku CIAŁOWAĆ będą Anna Krysiak, Natalia Iwaniec i Jacek Owczarek. Warsztaty obejmować będą technikę tańca współczesnego, improwizacje i kontakt improwizację oraz GaGa.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie na adres warsztaty.ktt@gmail.com wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do pobrania na stronie) oraz potwierdzenia wpłaty:

przy zgłoszeniu do 20 kwietnia – 340 zł,
po 20 kwietnia – 400 zł

U W A G A! Specjalnie dla uczestników warsztatów oferujemy noclegi w bezkonkurencyjnej cenie 30 zł za cały pobyt (30.04.2013 – 4.05.2013) !

Doskonałe survivalowe warunki – do dyspozycji miejsce na podłodze w sali zbiorowej, z własnym śpiworem i karimatą, dostęp do wspólnych pryszniców i czajnika.

WAŻNE! Warsztaty przeznaczone są dla osób od 16 roku życia, a informacje o zmianach będą zamieszczane na stronie głównej.
Ponadto na SPACErze spektakle (atrakcyjna cena karnetów!), spotkania, dyskusje i integracja.

GRAFIK WARSZTATÓW do pobrania

szczegółowe informacje oraz zgłoszenia:
AGATA SYREK
e-mail: warsztaty.ktt@gmail.com
telefon: 0 530 555 757

 

Regulamin

 

KROK PO KROKU – procedura rejestracji na warsztaty CIAŁOWANIE NA SPACERZE

1. Pobierasz ( z maila lub ze strony www.krakowskiteatrtanca.pl) kartę zgłoszeniową na warsztaty.

2. Wysyłasz wypełnioną kartę na adres: warsztaty.ktt@gmail.com wraz z zapytaniem o wolne miejsca na warsztaty i czekasz na odpowiedź Organizatora.

3. Kiedy otrzymujesz twierdzącą odpowiedź od Organizatora czujesz się zaproszony na warsztaty i dopiero wtedy możesz niezwłocznie dokonać przelewu 😉

4. Na ten sam adres mailowy przesyłasz wiadomość z potwierdzeniem przelewu/wpłaty w załączniku.

5. My jesteśmy wdzięczni, Ty się radujesz i wszyscy razem nie możemy się doczekać weekendu majowego i wspólnego SPACERU.

Anna Krysiak, taniec współczesny

Moja technika powstała na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańcaoraz pracy z wieloma innymi pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Technika ta jest wynikiem własnych badań nad możliwościami ciała człowieka, głównie kładąc nacisk na wykorzystanie naturalnych impulsów z niego wypływających, ciężaru ciała, swobodnego przepływu energii, pędu, zawieszeń (balansowania między stanem równowagi, a upadkiem), współdziałania z siłą grawitacji.

Natalia Iwaniec, GaGa

GaGa to język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie. Jest to technika pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać. GaGa to świadoma praca ciała poprzez instynktowne poruszanie całą jego strukturą. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość, elastyczność i siłę. Podczas warsztatu skupimy się na indywidualnej pracy ruchowej, opartej na metodzie GaGa. Będziemy improwizować, zaskakiwać nasze ciała i korzystać z wiedzy z którą przyjdziemy na warsztat. W czasie tych warsztatów będziemy pracować nad szeroko pojętą improwizacją opartą na języku ruchowym GaGa. Każdy blok dwugodzinny będzie podzielony na dwie sesje: godzinna sesja GaGa, a następnie kolejną godzinę będziemy spędzać na wykorzystaniu języka GaGa do improwizacji i/lub kompozycji.

JACEK OWCZAREK improwizacja i kontakt improwizacja

W improwizacji proces tworzenia zbiega się w czasie z jego wykonaniem. Improwizacja jest aktem niepowtarzalnym i spontanicznym, jest pracą z tym co manifestuje się w danymmomencie w postaci sygnałów wizualnych, dźwiękowych, kinestetycznych, relacyjnych. Zajęcia są połączeniem moich doświadczeń w pracy z tańcem, improwizacją oraz metodą pracy z procesem wg A. Mindella, ich celem jest świadome wchodzenie w proces improwizacji, umiejętność pracy z kanałami zmysłowymi, obserwacji tego co się wydarza w trakcie improwizacji i i poszerzanie świadomości ruchowej.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close