Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

Zdjęcie: Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER organizowany jest od 2012 przez Krakowski Teatr Tańca i Nowohuckie Centrum Kultury. Ma na celu prezentację różnych form tańca współczesnego, ze szczególną preferencją współczesnych form teatru tańca, poszerzonych o formy improwizacyjne. Skierowany jest do entuzjastów, teoretyków i praktyków tańca, ale przede wszystkim do szerokiej publiczności. Stanowi doskonałą propozycję na spędzenie długiego weekendu, będąc poszerzeniem kulturalnej oferty miasta, skierowanej zarówno do mieszkańców, jak i turystów. Poprzez uniwersalną formę tańca stanowi istotną pozycję w ofercie turystycznej dla obcojęzycznych gości. W programie znajdą się spektakle, warsztaty i imprezy towarzyszące. OFestiwal odbywa się w przestrzeniach Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie.

Nazwa festiwalu bezpośrednio nawiązuje do jego podstawowych założeń oraz formuły, jaką przyjął. Festiwal otwiera swoją przestrzeń na taniec w warstwie czysto artystycznej, jak i teoretycznej. Obejmuje prezentację spektakli, ale także filmów, wykładów, odczytów naukowych, stanowi również przestrzeń wymiany doświadczeń twórców sztuki tańca. Festiwal to SPACER poprzez różne formy tańca współczesnego, obejmujące gatunek teatru tańca, improwizację, propozycje konceptualne. To wreszcie SPACER, którego ścieżki w przyszłości prowadzić będą nie tylko przez teatry i instytucje kultury, ale docierać także do zwykłych przestrzeni miejskich, pozornie nieteatralnych, gdzie również spotyka się taniec. Festiwal otwiera się na nowatorskie formy „podawania” tańca, na przenikanie i łączenie go z rzeczywistością miejską.

W programie 2012 znalazły się m.in. spektakle Anny Piotrowskiej i Aleksandry Bożek-Muszyńskiej, Dominiki Knapik, Krakowskiego Teatru Tańca, lauretaów konkursu 3…2…1…TANIEC, a także wspólny projekt Agnieszki Bednarz, Pauliny Jóźwickiej i Katarzyny Kostrzewy. Integralną częścią festiwalu były warsztaty tańca współczesnego C I A Ł O W A N I E , które objęły: kreację przestrzeni, technikę tańca współczesnego oraz improwizację i kontakt improwizację. Poprowadzili je Anna Piotrowska, Anna Krysiak i Jacek Owczarek.

II edycja festiwalu zaplanowana jest na majówkę, w dniach 1-3 maja 2013.

Logo Krakowski Teatr Tańca (miniaturka) NCK (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close