Kraków: Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2013

Zdjęcie: Kraków: Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2013

Fot. Magdalena Franczuk

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER odbędzie się w Krakowie po raz drugi. To wydarzenie skupiąjące się wokół tańca, lecz wychodzę poza tradycyjną przestrzeń sceniczną, a dzięki temu docierające do miejsc nieteatralnych i ruchem podkreślające ich codzienną niezwykłość. Przez trzy dni przemierzymy całą Polskę, zatrzymując się w najważniejszych miastach tanecznej mapy kraju. Wyruszymy z Łodzi, by przez Lublin, Gdańsk, Poznań, Warszawę i Kraków dotrzeć do legendarnego Bytomia, dziś miejsca, w którym „rodzi się” nowe pokolenie tancerzy, choreografów i krytyków tańca. Z jedynym w tym roku zagranicznym gościem festiwalu, Philippem Bostem na moment zajrzymy także do Francji.

Obok uznanych, działających na polskiej scenie od wielu lat, choreografów, takich jak Jacek Łumiński, Ryszard Kalinowski, Jacek Owczarek, Iwona Olszowska, Anna Piotrowska czy Anna Haracz w SPACERZE towarzyszyć nam będzie pokolenie młodych i utalentowanych choreografów, stojących dopiero na początku swojej artystycznej drogi, reprezentowane przez Karola Tymińskiego, tancerzy Polskiego Teatru Tańca – Karola Miękinę oraz Tomasza Pomersbacha i Karolinę Rzetelską. Swoje etiudy pokażą także laureaci konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC – DominikaWiak i Dominik Więcek, Agata Kmita, Anna Kosiorowska i Zuzanna Kasprzyk. Dwukrotnie zobaczymy gospodarza Festiwalu – Krakowski Teatr Tańca, tym razem w nieco innej przestrzeni.

Różnorodność geograficzna, przełoży się także bezpośrednio na zróżnicowanie estetyczne i formalne prezentowanych w tym roku spektakli. Obok rozbudowanych spektakli zespołowych zobaczymy kameralne przedstawienia solowe.

W tym roku SPACERować będziemy nie tylko po oryginalnych przestrzeniach Nowohuckiego Centrum Kultury. Na spektakle zajrzymy także do kościoła, zatrzymamy się na skwerze przed krakowskim NCKiem, staniemy pod jednym z drzew, okalających budynek Centrum. Ruchem wypełnią się korytarze, halle i galerie Nowohuckiego Centrum Kultury, nie tylko za sprawą tegorocznych spektakli.

W programie ponadto C I A Ł O W A N I E – w a r s z t a t y   f e s t i w a l u  SPACER

 

W ramach tegorocznych warsztatów zajęcia poprowadzą Anna Krysiak, koncentrując się przede wszystkim na technice tańca współczesnego, Natalia Iwaniec odkryje przed nami tajniki coraz popularniejszej GaGi (metody OhadaNaharina), natomiast Jacek Owczarek poprowadzi kontakt improwizację.

 

HARMONOGRAM do pobrania

 

Karnet na wszystkie spektakle, w wyjątkowej cenie 99 zł!

Rezerwacja biletów – tel. 518 766 738/ 12 644 24 81

S z c z e g ó ł o w e   i n f o r m a c j e   na   www.festiwalspacer.pl

Organizatorzy: Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie, Krakowski Teatr Tańca.

Logo Krakowski Teatr Tańca (miniaturka) NCK (miniaturka)

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, Aleja Jana Pawła II 232. Przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close