Kraków/V Festiwal KRoki: Marcin Masecki, Ilona Trybuła i goście „Mazurki”

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal KRoki: Marcin Masecki, Ilona Trybuła i goście „Mazurki”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Skonfliktowani?. Podczas festiwalu Ilona Trybuła, Marcin Masecki i goście pokażą spektakl Mazurki.

Od artystów: Marcin Masecki improwizuje mazurki, odnosząc się do ich tradycyjnej formy, my-tancerze, improwizujemy Mazurki, nie odnosząc się do tradycyjnej formy tego tańca. Wskakujemy w nie, konfrontując z naszym, współczesnym doświadczeniem tańca, choreografii, ciała, myślenia i intuicji. To są nasze Mazurki, gdzie niezależność i współczesność spotyka się z historią. To spotkanie jest przyjemnym, głębokim oddechem.

Autor muzyki: Mazurki – Marcin Masecki

Projektant oświetlenia: Ewa Garniec

Wykonawcy: Paweł Grala, Małgorzata Haduch, Marcin Masecki,, Ilona Trybuła, Maria Zimpel

Autor zdjęć: Marta Ankiersztejn

Czas trwania: 50 min

Marcin Masecki – pianista, kompozytor, absolwent prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie, laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart w Bruskeli z zespołem Alchemik. Prowadzi, bądź jest członkiem niezwykle różnorodnych projektów o szerokim zasięgu stylistycznym. Kreatywnie przekracza granice między poszczególnymi gatunkami oraz między tak zwaną sztuką wysoką i niską. Obecnie jest członkiem międzynarodowego zespołu rockowego PARISTETRIS, prowadzi sekstet jazzowy PROFESJONALIZM oraz 10-osobową orkiestrę dętą POLONEZY – grającą polonezy własnego autorstwa. Jest też dyrektorem artystycznym pierwszej edycji WORu – Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej. Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna, którą prezentuje w nieortodoksyjny sposób i najczęściej również w nieortodoksyjnych miejscach. W 2013 roku artysta został uhonorowany dwiema nagrodami: „Mateuszem Trójki” oraz „Paszportem Polityki” w kategorii Muzyka Rozrywkowa.

Ilona Trybuła – tancerka, choreografka, improwizatorka, nauczycielka, producentka spektakli tańca, absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej oraz Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie: UMFC). Konsekwentnie tworzy i odkrywa własny język oraz ścieżkę twórczą osadzoną w filozofii, duchowości a także aktualności życia. Traktuje improwizację jako podstawową umiejętność tancerza oraz narzędzie do pełnej i nieskończonej aktywności twórczej i obecności na scenie. Stworzyła kilkunastu spektakli tanecznych, improwizowanych, których była wykonawczynią oraz reżyserką. Regularnie współpracuje z muzykami współczesnej sceny improwizowanej. Stworzyła Kolektyw Melba, który skupiał muzyków i tancerzy improwizatorów. Twórca i dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Tańca Improwizowanego SIC!, Studia Ciało, współtwórca Laboratorium Improwizacji. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym im Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Krakowskiej Akademii Teatralnej na wydziale Aktor Teatru Tańca oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Trzykrotnie była stypendystką MKiDN, została odznaczona medalem KEN.

***

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

  Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka) Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close