Kraków/Wielki Test Języka Angielskiego: Krakowski Teatr Tańca „Cicindela”

Zdjęcie: Kraków/Wielki Test Języka Angielskiego: Krakowski Teatr Tańca „Cicindela”

Fot. Bartek Cieniawa

Wersja do druku

Udostępnij

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz spektaklu Cicindela w choreografii Eryka Makohona. Pokaz odbędzie się w ramach Wielkiego Testu Języka Angielskiego. Aby napisać test i zobaczyć spektakl, wystarczy zarejestrować się na stronie: http://www.krakow.znaangielski.pl/. Wielki Test Języka Angielskiego jest ogólnopolską inicjatywą edukacyjną, która w 2014 roku ma swoją trzecią edycję.

Cicindele – owady z rzędu chrząszczy, z rodziny trzyszczy, będące zajadłymi drapieżnikami. Poruszają się krótkimi skokami, największą sprawność osiągają w trakcie upału. Charakteryzują się dziwnym sposobem ucieczki: odlatują, odwracają się i czekają na oprawcę, wyciągając go w ten sposób w głąb pustyni. Oprawcy stają się ofiarami, padają z głodu i wyczerpania. Cicindele żywią sięnimi. Na pierwszy rzut oka ich sylwetki są pełne wdzięku. W rzeczywistości posiadają jednak ostre szczęki i są tak okrutne, że pożerają się nawet wzajemnie.

Choreografia i reżyseria: Eryk Makohon

Występują: Agata Syrek, Paweł Łyskawa

Premiera: wrzesień 2006, Kraków
Czas trwania: 30 min.

Spektakl nagrodzony na XXXIV Tyskich Spotkaniach Teatralnych za „poprowadzenie pięknego dialogu ruchu” (2007 rok) oraz na X Jubileuszowych Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie (2009 rok – nagroda główna).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, aleja Jana Pawła II 232

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close