Krosno/Teatr poza utartym szlakiem: Teatr Dada von Bzdülöw „Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś”

Zdjęcie: Krosno/Teatr poza utartym szlakiem: Teatr Dada von Bzdülöw „Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dada von Bzdülöw pokaże w Krośnie Zagraj to, czyli 17 tańców o CZYMŚ w ramach projektu dofinansowanego ze środków MKDiN Taniec poza utartym szlakiem.

O spektaklu:

Jest rok 2044. Janina, Jan i Janka przystępują do realizacji eksperymentalnego dokumentu. W jednej z sal dobrze utrzymanego skansenu teatralnego, korzystajac z zamierzchłych technologii (MacBookPro, rzutnik multimedialny, etc.), kostiumów (Milan Fashion Week 2013) oraz emocji (kino, taniec, teatr z początku XXI wieku), Janina, Jan i Janka próbują odegrać COŚ, co było tym CZYMŚ. Filozoficznym wsparciem i inspiracją do przeprowadzenia dokumentalnego eksperymentu jest filozofia Powrotu i Akceptacji Wilhelma Guido.

Realizatorzy o spektaklu: „W ubiegłym roku symbolicznym CELEBRATION, CZYLI KONIEC zamknęliśmy dwie dekady istnienia naszego Teatru. Spektaklem ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ zamierzamy wejść w nową Epokę Dada rozluźniając wszelkie pęta wiążące twór artystyczny o tak długim stażu. Pozwolą Państwo, że nie będziemy zdradzać inspiracji i zamierzeń, które towarzyszyły nam przy pracy nad ZAGRAJ TO. Inspiracje i zamierzenia będą bowiem ulegać stałym ewolucjom aż do dnia premiery. Niecierpliwym proponujemy krótką notkę zapowiadającą spektakl. Jednakż, nie możemy oprzeć się temu, by nie wspomnieć, iż zbliża się 100 rocznica pierwszej emanacji Dada (Zürich 1916). Po raz kolejny pragniemy też przyznać się publicznie do wiary w to, że od owego pamiętnego wydarzenia wszystko jest takie, jakie jest i innym być już nie może. ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ jest Dziełem Zbiorowym Trojga Twórców Teatru Dada: Anny Steller, związanej z Dada od zarania, czyli od pierwszej premiery z 16 stycznia 1993 roku – PTAKI PODOBNO JAK LUDZIE oraz Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla, współzałożycieli tego jedynego w swoim rodzaju, legendarnego Teatru… Tu powinny być wymienione Dzieła Teatru Dada, które niczym kamienie milowe wyznaczają drogę gdańskiej sceny taneczno-teatralnej. Zakładamy jednak, że o przeszłości Teatru Dada von Bzdülöw nie należy już pisać. Przeszłość, jak to z przeszłością bywa – odeszła. Jest Teraz oraz nadciągające nieodwołalnie – ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ.”

reżyseria, choreografia, wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Leszek Bzdyl
wystrój wnętrza: Michał Kołodziej
archeolożka kostiumograficzna: Magda Bem
wsparcie multimedialne: Maciej Salamon
muzyka: iTunes oraz Adam Witkowski

Fotosy: Michał Andrysiak.

produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Teatr Wybrzeże, Gdańsk przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk

podziękowania dla Domu Pracy Twórczej – Burdąg oraz Zatoki Sztuki w Sopocie

Premiera: 9 maja 2013, Scena Malarnia, Teatr Wybrzeże w Gdańsk

Taniec poza utartym szlakiem jest cyklem prezentacji spektakli repertuarowych Teatru Dada von Bzdülöw, odbywający się w kilku mniejszych ośrodkach kulturalnych w Polsce. Dzięki wsparciu trasy przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dwa spektakle repertuarowe teatru, które w 2013 roku miały swą premierę w Teatrze Wybrzeże, tzn. Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś oraz Enclave 4/7, zaprezentowane zostaną w 2014 roku na scenach w Zakopanem, Suwałkach, Olecku, Krośnie i Tarnowie.

MKiDN mini (miniaturka)   Logo Miasto Gdańsk (miniaturka)    Logo Teatr Wybrzeże (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Krosno: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close