Lublin/Letnie Forum Tańca Współczesnego 2015: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzileiśmy” – chor. Simone Sandroni

Zdjęcie: Lublin/Letnie Forum Tańca Współczesnego 2015: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzileiśmy” – chor. Simone Sandroni

Fot. Maciej Rukasz/Centrum Kultury w Lublinie

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na kolejne Letnie Forum Tańca Współczesnego. Ostatniego dnia przeglądu organizatorzy wystapią sami i w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim pokażą spektakl Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy (chor. Simone Sandroni).

O spektaklu:

Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się.

Są chwile, kiedy czujemy potrzebę, aby coś powiedzieć, wyznać, ale opowieść pozostaje uwięziona w gardle oraz pomiędzy słowem zdolnym otworzyć wielkie drzwi a ciszą – oddziela je jedynie niewielka przestrzeń: jak mały kamień na krawędzi urwiska, który z powiewem wiatru lub pod ciężarem motyla, mógłby spaść w przepaść.

Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

TRAILER

premiera: 28 września 2013, Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie

reżyseria, choreografia: Simone Sandroni (Włochy)

asystentka choreografa: Elvira Zuñiga (Niemcy)

obsada: Anna Żak, Beata Mysiak, Wojciech Kaproń, Ryszard Kalinowski

reżyseria światła: Grzegorz Polak

dźwięk/wideo: Dariusz Kociński

produkcja: Centrum Kultury w Lublinie

Wstęp wolny!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

Lublin: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close