Lublin: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise” – próba otwarta

Zdjęcie: Lublin: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise” – próba otwarta

Fot. Maciej Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na próbę otwartą otwarta spektaklu, który zostanie pokazany podczas Polskiej Platformy Tańca 2017 w Bytomiu. Przedstawienie Stalking Paradise pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów, Külli Roosny i Kennetha Flaka poszukuje odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Rozmaite elementy wiary poddawane są analizie zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst. Dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje?

koncepcja i choreografia: Külli Roosna, Kenneth Flak

wykonanie: Lubelski Teatr Tańca: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Wojciech Łaba

muzyka i wideo: Kenneth Flak

światło: Grzegorz Polak

realizacja dźwiękowa: Dariusz Kociński

produkcja: Centrum Kultury w Lublinie

premiera: 13 września 2014, Centrum Kultury w Lublinie

czas trwania: 60 minut

Spektakl Stalking Paradise został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2014.

Lubelski Teatr Tańca powstał w 2001 roku z inicjatywy choreografki Hanny Strzemieckiej oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. W kolejnych latach do zespołu dołączyli: Beata Mysiak, Anna Kalita i Konrad Kurowski. Siedzibą zespołu jest Centrum Kultury w Lublinie.

www.ltt.art.pl

Wstęp wolny!

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close