Lublin/maat festival/border line 2013/Finał „Przyjdź! Bądź! Proces!”: Tomasz Bazan i Patrycja Płanik „Orlando” – film

Zdjęcie: Lublin/maat festival/border line 2013/Finał „Przyjdź! Bądź! Proces!”: Tomasz Bazan i Patrycja Płanik „Orlando” – film

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury w Lublinie i Teatr Maat projekt zapraszają na finał pierwszego polskiego festiwalu rezydencyjnego – wspólnej przestrzeni tancerzy, którzy w specjalnie spreparowanym miejscu prezentacji będą ciałem mówić do odbiorców. Przez cały rok 2013 w Centrum Kultury w Lublinie w MAAT STUDIO odbyło się osiem rezydencji artystów/tancerzy, a ich praca dokumentowana była przez Patrycję Płanik. Ten proces organizatorzy chcą teraz pokazać i na procesie tworzenia skupić uwagę publiczności. Udział wezmą: Magdalena Jędra, Anna Steller, Anita Wach, Kaya Kołodziejczyk, Rafał Urbacki, Przemek Kamiński, Korina Kordova, Barbara Bujakowska, Mikołaj Mikołajczyk. Podczas Maat Festival organizatorzy chcą pokazać też filmy dokumentalne, które powstały w ramach pracy i są jej nieodłącznym elementem: O nas bez nas – organizm Maat, norweski film-dokument Orlando z główną rolą Jacka Poniedziałka, IV Maat Festival   summary of the body. Nieodłączną częścią prezentacji prac rezydentów będą również pokazy dokumentów o ich procesie twórczym: Dance.doc realizowanych przez Patrycję Płanik przez cały rok trwania festiwalu.

O filmie:

W dokumencie ukazane są rozważania artystów w plenerach Norwegii i podczas kolejnych popołudni w Bergen, które  odsłaniają żywy proces powstającej koncepcji spektaklu oraz spotkania z twórczością Virginii Woolf – próby zmierzenia się z jej osobowością i literaturą. Pięć deszczowych dni pośród fiordów Norwegii i symboliczna wyprawa do środka istoty Orlanda mierzona w zapisach rozmów, wspólnych podróży i obecności czterech osób realnych oraz bytów Virginii Woolf i Orlanda.

Reżyseria: Tomasz Bazan i Patrycja Płanik – zdjęcia: Monika Kotecka – montaż: Patrycja Płanik – obsada: Jacek Poniedziałek, Tomasz Bazan, Monika Kotecka, Szczepan Orłowski – produkcja: ProScen Norway, EEA Grants, Grzegorz Reske, Centrum Kultury w Lublinie, Teatr Maat Projekt, Maat Festival.

Przed każdym wydarzeniem festiwalu odbywać będzie się promocja książek Terpsychora w tenisówkach Sally Banes w tłumaczeniu i ze wstępem Jadwigi Majewskiej oraz Pokolenie Solo Anny Królicy.

Terpsychora w tenisówkach Sally Banes 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Lublin: Sala Czarna, Centrum Kultury, ul Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close