Lublin/PlaStforma 2013: Lubelski Teatr Tańca „48/4” – chor. Ryszard Kalinowski i Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej „Opium”

Zdjęcie: Lublin/PlaStforma 2013:  Lubelski Teatr Tańca „48/4” – chor. Ryszard Kalinowski i Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej „Opium”

Fot. Mariusz Bielecki

Wersja do druku

Udostępnij

Od twórców:

48/4 charakteryzuje bardzo klarowna budowa i konsekwencja przekazu artystycznego. Wyobraźmy sobie pokój, mieszkanie – niewielkie, nawet dość ciasne, a w nim klika osób. Popatrzmy, co się wydarzy, kiedy upłynie trochę czasu… Nie wiemy, kim są i dlaczego są razem? Czy łączy ich tylko wspólna przestrzeń mieszkania? Oczywiste jest, że są uwięzieni ze sobą, uwikłani w swoich emocjach. Nikt nie może im pomóc, najgorsze, że wybierają trwanie w tym stanie. Zamkniętą, ograniczoną przestrzeń można odbierać jako eksterioryzację ich wewnętrznych światów i problemów. Nieustające napięcie buduje nie tylko sterylne otoczenie, ale również muzyka.

Aktywność twórcza Lubelskiego Teatru Tańca ukierunkowana jest na budowanie teatru tańca jako przestrzeni dialogu z widzem na temat kondycji współczesnego człowieka. Kształt artystyczny spektakli powstaje w procesie indywidualnych poszukiwań każdego z twórców ­– członków teatru, nadających poszczególnym choreografiom swoistą, autorską dramaturgię i estetykę.

48/4

Lubelski Teatr Tańca

Choreografia: Ryszard Kalinowski

Wykonanie: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń

Muzyka: Piotr Kurek

Projekt oświetlenia: Aleksander Janas

Czas: 45 minut

Po spektaklu zostanie pokazany spektakl Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej Opium.

Harmonogram i opisy

Więcej o PlaStformie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close