Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”

Zdjęcie: Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”

Fot. Maciej Rukasz/Centrum Kultury w Lublinie.

Wersja do druku

Udostępnij

Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się. Są chwile, kiedy czujemy potrzebę, aby coś powiedzieć, wyznać, ale opowieść pozostaje uwięziona w gardle oraz pomiędzy słowem zdolnym otworzyć wielkie drzwi a ciszą – oddziela je jedynie niewielka przestrzeń… Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

premiera: 28 września 2013, Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie

reżyseria, choreografia: Simone Sandroni

asystentka choreografa: Elvira Zuñiga

wykonawcy: Anna Żak, Beata Mysiak, Wojciech Kaproń, Ryszard Kalinowski

reżyseria światła: Grzegorz Polak

dźwięk, wideo: Dariusz Kociński

produkcja: Centrum Kultury w Lublinie

Lubelski Teatr Tańca powstał w roku 2001 z inicjatywy Hanny Strzemieckiej, wieloletniego choreografa i dyrektora artystycznego zespołu, oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Grupa ta, wywodząca sięz niezależnego ruchu studenckiego, z biegiem lat wypracowała swój własny, niepowtarzalny, a z czasem rozpoznawalny w Polsce i za granicą styl tańca, stając się jednym z wiodących zespołów tańca współczesnego w Polsce. Dzięki konsekwentnej realizacji swojej artystycznej misji liderzy Grupy założyli nowy, profesjonalny teatr tańca z siedzibą w Centrum Kultury w Lublinie. W 2005 roku do teatru dołączyła Beata Mysiak, a od 2007 roku menadżerem zespołu jest Anna Kalita. Kierownikiem LTT jest obecnie Ryszard Kalinowski. Aktywność twórcza LTT ukierunkowana jest na budowanie teatru tańca jako przestrzeni dialogu z widzem na temat kondycji współczesnego człowieka. Kształt artystyczny spektakli powstaje dzięki ścisłej współpracy wszystkich członków Teatru, których celem jest poszukiwanie oryginalnej formy wypowiedzi poprzez kreowanie ruchu opartego na fizyczności ciała oraz eksponującego indywidualną ekspresję tancerza.

www.ltt.art.pl

Program

Więcej na stronie: www.polskaplatformatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Lublin: Sala Widowiskowa, ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close