Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Pink Mama Theatre „FREAKS”

Zdjęcie: Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Pink Mama Theatre „FREAKS”

Fot. Hermann Posch

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Pink Mama Theatre stworzył swoisty freak show, którego inspiracją jest Brzydkie kaczątko Hansa-Christiana Andersena i balet Jezioro łabędzie Piotra Czajkowskiego oraz stworzony w zupełnie innej stylistyce film Ulricha Seidla Hundstage. Z jednej strony pojawia się tu pragnienie bycia wyjątkowym, akceptowanym i kochanym za to, kim się jest, z drugiej – potrzeba dostosowania się i integracji. Te dwa skrajne dążenia stają się tematem poszukiwań twórców spektaklu. Freaks jest próbą ukazania dwóch kontrastujących ze sobą światów, w których za każdą słabością kryją się marzenia, fantazje i pragnienie piękniejszego życia.

premiera: 9 lutego 2013, Dampfzentrale, Berno, Szwajcaria

idea, koncept, reżyseria, choreografia: Sławek Bendrat oraz Dominik Krawiecki

wykonawcy: Marek Wieczorek, Tomasz Pomersbach, Giuliano Guerrini, Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki

produkcja: Dampfzentrale Bern, Kanton Bern, Stadt Bern, Burgergemeinde Bern

Pink Mama Theatre jest niezależnym, europejskim i autorskim teatrem Sławka Bendrata (tancerza i choreografa) i Dominika Krawieckiego (aktora i reżysera), stworzonym w 2011 roku. Ich wspólne poszukiwania queerw teatrze rozpoczęły się pracą nad spektaklem Gier (Luzerner Theater, 2007). Następnie w Marsylii zrealizowali eksperymentalny
 45-minutowy film Id, w którym dużą rolę odgrywał ruch. Kolejne wspólne produkcje to Yugoboy.com, zainspirowany twórczością Mariny Abramović, oraz solo Bendrata Pinku chirashi. Prace zespołowe stworzone pod szyldem Pink Mama Theatre to: Escort (2011), Afterparty (2012), Ariel czyli Swinger’s Planets (2012), Freaks (2013). W Polsce zespół występował w Gdańsku, Lublinie, Krakowie i Wrocławiu. W 2013 Pink Mama Theatre objął rezydencję w berneńskiej Dampfzentrale (siedzibie teatru w sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015), będącej jednym z najważniejszych ośrodków tańca w Szwajcarii. Podstawowymi tematami pracy zespołu są cielesność, seksualność i gender, a celem poszukiwań artystycznych eksploracja ludzkiej emocjonalności i pragnień.

www.pinkmamatheatre.com

 

Program

Więcej na stronie: www.polskaplatformatanca.pl

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close