Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Teatr Dada von Bzdülöw „Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś” – oficjalne otwarcie

Zdjęcie: Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Teatr Dada von Bzdülöw „Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś” – oficjalne otwarcie

Fot. Dominik Werner

Wersja do druku

Udostępnij

Jest rok 2044. Janina, Jan i Janka przystępują do realizacji eksperymentalnego dokumentu. W jednej z sal dobrze utrzymanego skansenu teatralnego, korzystając z zamierzchłych technologii (MacBookPro, rzutnik multimedialny, etc.), kostiumów (Milan Fashion Week 2013) oraz emocji (kino, taniec, teatr z początku XXI wieku), Janina, Jan i Janka próbują odegrać COŚ, co było tym CZYMŚ. Filozoficznym wsparciem i inspiracją do przeprowadzenia dokumentalnego eksperymentu jest filozofia Powrotu i Akceptacji Wilhelma Guido.

premiera: 9 maja 2013, Scena Malarnia, Teatr Wybrzeże, Gdańsk

choreografia i reżyseria: Teatr Dada von Bzdülöw

wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Leszek Bzdyl

wystrój wnętrza: Michał Kołodziej

archeolożka kostiumograficzna: Magda Bem

wsparcie multimedialne: Maciej Salamon

muzyka: iTunes oraz Adam Witkowski

produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw

Teatr Dada von Bzdülöw – założony przez choreografa i reżysera Leszka Bzdyla oraz tancerkę i choreografkę Katarzynę Chmielewską, działa w Gdańsku od 1992 roku. Jako nieza- leżna grupa tancerzy i aktorów realizuje spektakle w kooperacji z polskimi i zagranicznymi instytucjami kultury (m.in.: Teatr Wybrzeżei Klub Żak w Gdańsku, Dance Advance w Filadelfii, Les Hivernales w Awinionie, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu, Teatr Nowy w Łodzi, Fundacja Nuova w Poznaniu). Od 2009 roku Teatr reprezentowany jest przez Stowarzyszenie Teatru Dada von Bzdülöw z siedzibą w Gdańsku. Dotychczas zrealizował 45 przedstawień. Od 1995 do 2001 roku współpracował z Teatrem Miejskim w Gdyni. W latach 1996–2001 zespół uczestni- czył w projektach Bałtyckiego Uniwersytetu Tańca, współtworząc takie choreografie, jak Wewnątrz ciała Aviego Kaisera i Papugaj Tatiany Baganowej. W dorobku zespołu są również międzynarodowe produkcje i wydarzenia artystyczne realizowane w Niemczech, Belgii, Szwecji i Anglii. W latach 2000–2007 Teatr związany był ze sceną teatralną Klubu Żak w Gdańsku, gdzie w 2002 roku zainicjował festiwal teatrów tańca i tańca współczesnego Korporacja Tańca. W sezonie 2008–09 współpracował z Teatrem Nowym w Łodzi. Od 2008 roku Teatr związany jest z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, a od 2012 ma swoją siedzibę w Bibliotece Tańca (Gdańsk-Wrzeszcz), gdzie realizowane są m.in. rezydencje artystyczne.

www.dadateatr.pl

Program Polskiej Platformy Tańca 2014

Więcej na stronie: www.polskaplatformatanca.pl

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Sala Widowiskowa, ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close