Lublin: Warsztaty z Krakowskim Teatrem Tańca

Zdjęcie: Lublin: Warsztaty z Krakowskim Teatrem Tańca

Eryk Makohon. Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W pierwszy weekend marca  Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty w technice tańca współczesnego, które poprowadzą w Lublinie Eryk Makohon i Paweł Łyskawa z Krakowskiego Teatru Tańca.  Zajęcia w grupie A Średniozaawansowanej poprowadzi Eryk Makohon (6 lekcji, każda 60 min w 3 blokach po 2 h). Tancerzy POCZĄTKUJĄCYCH grupę B poprowadzi Paweł Łyskawa  (4 lekcji, każda 60 min w 2 blokach po 2h).

 

Opis warsztatów Makohona:
Warsztat Eryka Makohona bazuje na wieloletnich poszukiwaniach ruchowych, opierających się na doświadczeniach zdobywanych w Śląskim Teatrze Tańca, pracy z tancerzami Krakowskiego Teatru Tańca, praktyce własnej oraz inspiracji metodami reformatorów teatru: Grotowskiego i Barby. Warsztaty wykorzystują elementy techniki tańca współczesnego, tańca fizycznego, polskiej techniki tańca współczesnego i modern. W warstwie ruchowej istotę warsztatu stanowią policentryzm ruchowy, różna artykulacja impulsu ruchowego, znaczenie ciężaru pędu i pokonywania oporu, operowanie kręgosłupem jak kończyną, twórcza rola miednicy. Poprzez użycie labilnej równowagi, opozycji i wzmożonego wydatkowania energii odnoszą się do problematyki pre-ekspresji – tak zwanego poszerzenia. Ważnym elementem warsztatów są zagadnienia twórczej obecności, stymulowanej poprzez jedność ciało-umysłu i skokowy charakter myśli.

 

Opis warsztatów Łyskawy:
Warsztaty mają na celu przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu techniki tańca współczesnego, a także kształcenie umiejętności rozumienia ruchu i dostosowywanie techniki do własnych możliwości i predyspozycji fizycznych. W ramach prostych sekwencji ruchowych pracować będziemy nad podstawowymi zagadnieniami, takimi jak impuls, rozluźnienie, napięcie, swing.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

Grupa średniozaawansowana A:
2 marca (sobota) – 4 lekcje w godzinach:
11.30-13.30 -1 blok

14.00-16.00 – 2 blok

3 marca (niedziela) – 2 lekcje w godzinach:
10.00 – 12.00 – 1 blok

Grupa początkująca B:
2 marca (sobota) – 2 lekcje w godzinach:
13.00-15.00 – 1 blok

3 marca (niedziela) – 2 lekcje w godzinach
10.00-12.00 – 1 blok

KOSZT UDZIAŁU W WARSZTATACH:

dla grupy średniozaawansowanej:
– do dnia 26 lutego 2013 – 100 zł
Uwaga! – od 26 lutego 2013 koszt 120 zł

dla grupy początkującej:
– do dnia 26 lutego 2013  – 60 zł
Uwaga! – od 26 lutego 2013 – 80 zł

Wpłaty prosimy kierować na numer konta
Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780
z dopiskiem „Warsztaty – z Krakowskim Teatrem Tańca”

POBIERZ KARTĘ UCZESTNICTWA >>>

Uwagi!!!
1. Liczba miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona.
2. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą (prosimy o zachowanie dowodu wpłaty)
3. Wpłat prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wolnych miejscach w grupie.
4. Wypełnioną kartę zgłoszenia oraz dowód wpłaty należy przesłać na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
5. Na zgłoszenia potwierdzone wpłatą czekamy do dnia 27 lutego 2013. Po tym terminie rezerwacje miejsc w grupie nie potwierdzone wpłatą lub informacją o opłacie na miejscu będą zwalniane.

KRYTERIA PODZIAŁU NA GRUPY:

Do grupy średniozaawansowanej A zapraszamy osoby spełniające następujące warunki:
–  systematyczny, aktywny udział w spektaklach teatrów tańca / projektach o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym, udział w miniaturach i etiudach z wykorzystaniem technik tańca współczesnego o zasięgu regionalnym
–  bardzo dobra znajomość nomenklatury tańca współczesnego,
–  wysoka świadomość własnego ciała,
–  regularne uczestnictwo w warsztatach technik tańca współczesnego w kraju i zagranicą od minimum 3 lat lub stały udział w zajęciach z techniki tańca współczesnego w macierzystych zespołach od minimum 3 lat

Do grupy B – początkującej zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane poznaniem tańca współczesnego, chcące poznać możliwości własnego ciała oraz rozwinąć swój potencjał twórczy i zajrzeć do świata teatru tańca.

Uwaga! Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przekierowania Uczestnika do innej grupy.

Eryk Makohon – tancerz, choreograf, pedagog tańca, scenograf, teoretyk tańca Absolwent Liceum Muzycznego w Krakowie, Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Studium instruktorskiego – taniec współczesny, oraz Podyplomowych studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Twórca, kierownik artystyczny i choreograf Krakowskiego Teatru Tańca. Twórca kilkudziesięciu choreografii w tym: pełnowymiarowych spektakli teatru tańca z których ostatnie to: TAKARAZUKA camp, Kwadryga na trzech, Blondi.Próba. Choreograf i pedagog Teatru KTO w Krakowie, w którym jest autorem ruchu w spektaklach Quixotage, Ślepcy. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi ośrodkami tańca i choreografami takimi jak: Śląski Teatr Tańca, Polski Teatr Tańca, W&M, Hilke Diemer (CODARTS, Rotterdamse Dansacademie), Melissa Monteros i Wojciech Mochniej (W&M Physical Theatre – Kanada), Kokoro Dance (Kanada), Florence Douillez-Gronoff (Francja), Henrik Kaalund ( Dania/Niemcy). Opera Narodowa w Oslo ( Operacja Opera). Jako tancerz koncertował na scenach w Polsce oraz w Niemczech, Austrii, Rosji, Belgii, Włoszech, Litwie, Portugalii, Hiszpanii, Kanadzie, USA, Indiach, Na Węgrzech, Rumunii, Chorwacji, Iranie, Korei.Od kilku lat wykładowca i pedagog wielu warsztatów w Polsce, wykłada także kompozycję tańca w szkole choreografii scenicznej Artystyczna Alternatywa. Wykładowca i pedagog w  Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

Paweł Łyskawa – absolwent Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Tancerz Krakowskiego Teatru Tańca, pedagog działającej przy Teatrze Pracowni METAfizyczna. Jako tancerz i aktor wziął udział w spektaklach Jezioro łabędzie w choreografii Idana Cohena, Wesele Figara w reżyserii Jana Peszka, Czyż nie dobija się koni? w adaptacji Jerzego Stuhra i reżyserii Waldemara Raźniaka. Jest współautorem ruchu w spektaklu dyplomowym studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, pt. Portret wielokrotny, pod opieką artystyczną prof. Piotra Cieślaka.    W październiku i listopadzie 2012 razem z Krakowskim Teatrem Tańca i Nowohuckim Centrum Kultury realizował projekt edukacyjny „ANI SŁOWA!”, popularyzujący teatr tańca wśród uczniów krakowskich liceów.
Wiceprezes Stowarzyszenia Krakowski Teatr Tańca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

LUBLIN

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close