Lublin/XVII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Iwona Olszowska z udziałem tancerzy EST/Hurtowni Ruchu i Pracowni Fizycznej – wykład performatywny o „Falling after Paxton”

Zdjęcie: Lublin/XVII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Iwona Olszowska z udziałem tancerzy EST/Hurtowni Ruchu i Pracowni Fizycznej – wykład performatywny o „Falling after Paxton”

Fot. Piotr Werewka

Wersja do druku

Udostępnij

Wykład performatywny jest sposobem przekazywania teorii w połączeniu z pokazem praktycznego zastosowania wiedzy. Iwona Olszowska wraz z zaproszonymi przez nią tancerzami opowie i pokaże, na czym polega technika kontakt improwizacji zainicjowana przez Steve’a Paxtona w 1972 roku. W praktyce tej, nazwanej przez Simone Forti „sztuką-sportem” (art sport), podstawę stanowi fizyczny kontakt dwóch poruszających się osób i relacja powstająca między nimi wyłącznie w oparciu o podstawowe właściwości ruchu – grawitację, bezwład, pęd. Tytuł wykładu odnosi się do filmu Fall after Newton, który ukazuje pierwsze lata rozwoju kontakt improwizacji na przykładzie praktyki Nancy Stark Smith. W wykładzie Iwona Olszowska nawiązuje także do współczesnych kontekstów kontakt improwizacji – idei pracy z ciałem oraz jamu jako społecznej formie jej praktykowania.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Sala Czarna, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close