Mrągowo/V MŁODE FORMY: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”

Zdjęcie: Mrągowo/V MŁODE FORMY: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”

Fot. Maciek Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

Nowy początek, nowe nadzieje, nowe perspektywy. Gdy zaczyna się coś nowego umysł natychmiast tworzy niezwykłe obrazy złożone z ukrywanych dotąd nadziei, otwierając niejako świat na nowo. Wspomnienia, przeszłe zdarzenia odchodzą w niepamięć i liczy się tylko to, co przed nami. Jedynie dzieciństwo jakoś mocniej przebija się do świadomości,  wszystko inne traci już na znaczeniu. Jakieś strzępy wspomnień, zranienia, chwile radości, jakieś powidoki osób i miejsc majaczą w głowie. Ale na horyzoncie już nowe kusi, ekscytuje, pociąga. A przecież już za chwilę i to także stanie się przeszłością. Do projektu został zaproszony włoski choreograf Simone Sandroni – dyrektor artystyczny włoskiej Déjà Donné Company.

 Sandroni (…) stworzył choreografię, w której nie tylko pokazał Beatę Mysiak, Annę Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia takimi, jakich znamy z ich najlepszych spektakli, lecz także (…) potrafił cztery indywidualne popisy – bo każda z wykreowanych postaci jest rzeczywiście popisowa – połączyć w fascynującą kreację zbiorową. Nie tylko zresztą choreograficzną. […] „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” to spektakl wybitny i ważny. Przypominający, czym Lubelski Teatr Tańca zasłużył na miano jednego z najlepszych zespołów w Polsce.

Andrzej Z. Kowalczyk „Kurier Lubelski”

choreografia i reżyseriaSimone Sandroni

asystentka choreografa: Elvira Zuñiga

światło: Grzegorz Polak; dźwięk

wideo: Dariusz Kociński;

taniec: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń

produkcja: Teatr Centralny, Centrum Kultury w Lublinie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Mrągowo: Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close