MSTT w Lublinie: Dada von Bzdülöw – Caffè Latte

Zdjęcie: MSTT w Lublinie: Dada von Bzdülöw – Caffè Latte

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl na poły imrowizowany w wykonaniu Leszka Bzdyla i Katarzyny Chmielewskiej z towarzyszeniem muzyków duetu SzaZa, Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego, bo – jak mówię twórcy –  SzaZa uwiodła Teatr Dada. Dada uwiodło SzaZę.

Uwiedzeni sobą nawzajem zdecydowali się, by na oczach widzów wypić „Caffè latte”. Bezwstydnie sączyć będą zatem ten zadziwiający napój, który nie jest pobudzającą kawą,ani też zdrowym mlekiem. Ten napój jest zupełnie nieokreślony i niejako zagubiony w czasie kawiarnianego popołudnia. Zatem SzaZa i Dada popijając to coś nieokreślonego, czyli tytułową „Caffè latte”, i nie mając nic ciekawszego do zrobienia, uwodzić się będą po raz drugi, po raz trzeci, po raz czwarty… A że czasy sceniczne pełne są nowej performatywnej estetyki, to i Dada / SzaZa czynić to będzie w kontekście… eksperymentalnego aspektu zabawy, lub też w kontekście zabawowego aspektu eksperymentu. SzaZa i Dada uwodzić się będą na oczach tych, którzy zdecydują się uczestniczyć w zdarzeniu, co nie chce być ani spektaklem inkrustowanym muzyką, ani też koncertem uatrakcyjnionym tanecznymi figurami. „Caffè latte” nie chce być dziełem skończonym. „Caffè latte” chce uwodzić mimo wszelkich konsekwencji spadających prędzej czy później na… uwodzicieli.

SzaZa & Dada von Bzdülöw

 

Caffè Latte

Dada von Bzdülöw Theatre: Katarzyna Chmielewska i/ SzaZa: Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki

Kostiumy: Kasia Piątek

Światła: Michał Kołodziej

Produkcja: Stowarzyszenie Teatru Dada von Bzdülöw

współproducent: Teatr Wybrzeże,Gdańsk

przy wsparciu: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego , Re:wizje, Warszawa

podziękowania dla: Domu Pracy Twórczej w Burdągu

premiera: 18 grudnia 2009, Teatr Wybrzeże, Gdańsk

czas przedstawienia: 60 min

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

11.11.2011 Piątek

godz. 22:00

Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5, Lublin

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close