Olsztyn/XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne: Teatr Dada von Bzdülöw „Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś”

Zdjęcie: Olsztyn/XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne: Teatr Dada von Bzdülöw „Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś”

Fot. Wojciech Kaniewski

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś Teatru Dada von Bzdülöw zostanie pokazany podczas XXII Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.

Wprowadzenie: Jest rok 2044. Janina, Jan i Janka przystępują do realizacji eksperymentalnego dokumentu. W jednej z sal dobrze utrzymanego skansenu teatralnego, korzystajac z zamierzchłych technologii (MacBookPro, rzutnik multimedialny, etc.), kostiumów (Milan Fashion Week 2013) oraz emocji (kino, taniec, teatr z początku XXI wieku), Janina, Jan i Janka próbują odegrać COŚ, co było tym CZYMŚ. Filozoficznym wsparciem i inspiracją do przeprowadzenia dokumentalnego eksperymentu jest filozofia Powrotu i Akceptacji Wilhelma Guido.

Dopełnienie:

„ W roku 2012 symbolicznym CELEBRATION, CZYLI KONIEC zamknęliśmy dwie dekady istnienia naszego Teatru. Spektaklem ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ zamierzamy wejść w nową Epokę Dada rozluźniając wszelkie pęta wiążące twór artystyczny o tak długim stażu. Pozwolą Państwo, że nie będziemy zdradzać inspiracji i zamierzeń, które towarzyszyły nam przy pracy nad ZAGRAJ TO. Inspiracje i zamierzenia będą bowiem ulegać stałym ewolucjom aż do dnia premiery. Niecierpliwym proponujemy krótką notkę zapowiadającą spektakl. Jednakże nie możemy oprzeć się temu, by nie wspomnieć, iż zbliża się 100. rocznica pierwszej emanacji Dada (Zürich 1916). Po raz kolejny pragniemy też przyznać się publicznie do wiary w to, że od owego pamiętnego wydarzenia wszystko jest takie, jakie jest i innym być już nie może. ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ jest Dziełem Zbiorowym Trojga Twórców Teatru Dada: Anny Steller, związanej z Dada od zarania, czyli od pierwszej premiery z 16 stycznia 1993 roku – PTAKI PODOBNO JAK LUDZIE oraz Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla, współzałożycieli tego jedynego w swoim rodzaju, legendarnego Teatru… Tu powinny być wymienione Dzieła Teatru Dada, które niczym kamienie milowe wyznaczają drogę gdańskiej sceny taneczno-teatralnej. Zakładamy jednak, że o przeszłości Teatru Dada von Bzdülöw nie należy już pisać. Przeszłość, jak to z przeszłością bywa – odeszła. Jest Teraz oraz nadciągające nieodwołalnie – ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ.”.”

 TRAILER

 

reżyseria, choreografia, wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Leszek Bzdyl
wystrój wnętrza: Michał Kołodziej
archeolożka kostiumograficzna: Magda Bem
wsparcie multimedialne: Maciej Salamon
muzyka: iTunes oraz Adam Witkowski

Fotosy: Michał Andrysiak.

produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Teatr Wybrzeże, Gdańsk przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk

podziękowania dla Domu Pracy Twórczej – Burdąg oraz Zatoki Sztuki w Sopocie

Premiera: 9 maja 2013, Scena Malarnia, Teatr Wybrzeże w Gdańsk

Bilety: 40 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Olsztyn: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close