Spektakle

Peep show

Zdjęcie: Peep show

<span style="font-family: 'times new roman', times;"><strong>Z recenzji:</strong></span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">"Opowieść o Willym, młodym mężczyźnie, który poznaje życie - kobiety i namiętności, rozpoczyna się sceną narodzin. Wszystkie rozczarowania ( Fałszywa Garbo, Nic, Szczęście Małżeńskie ) kończą się tęsknotą za rajem utraconym, za ciepłym i bliskim łonem matki. Historia rozgrywa się na wielu planach, widzowie wraz z aktorami przenoszą się z miejsca na miejsce, z jednej sali do drugiej.</span> <span style="font-family: 'times new roman', times;"> </span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">Istotą dramaturgii tego przedstawienia jest ruch ciała i światło, a także ekspresyjna muzyka. Ascetyczna, surowa scenografia, gdzie naturalne wnętrze ratuszowych sal jest ukryte w ciemnościach a jedynie świetlny punkt, precyzyjnie wymyślony jako "splot" lub kontra, wydobywa ekspresję z żywych obrazów.</span> <span style="font-family: 'times new roman', times;"> Przedstawienie powstało w Berlinie, gdzie zespół uczestniczył w międzynarodowych warsztatach teatralnych. Bardzo spodobał się publiczności i krytykom. Niemiecka prasa nazwała ten spektakl "orgią metafizyczną". Rzeczywiście, Leszkowi Bzdylowi, który nie umieszcza swojego nazwiska na afiszach, a jest twórcą i animatorem Dada von Bzdülöw, ponadto odtwórcą jednej z głównych ról (Willego) udało się zrealizować przedstawienie ciekawe, efektowne i... dające do myślenia. Bardzo podobała mi się scena Szczęście Małżeńskie 1, gdzie rekwizytem jest ogromny stół, a bohaterami dwoje ludzi siedzących po przeciwnych stronach i choć ruch jest oszczędny, pełno w tym dramatu."</span> <strong><span style="font-family: 'times new roman', times;">Dorota Sobieniecka, "Głos Wybrzeża"</span></strong>   <span style="font-family: 'times new roman', times;"> </span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">reżyseria: Leszek Bzdyl; scenografia: Jacek Darol Dembiński; wystąpili: Katarzyna</span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">Chmielewska, Dorota Cybulska, Anna Kościelna, Joanna Kościelna, Dominika Radzikowska,</span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">Bzdyl, Radosław Hewelt, Robert Połyń</span>

Wersja do druku

Udostępnij

Z recenzji:

„Opowieść o Willym, młodym mężczyźnie, który poznaje życie – kobiety i namiętności, rozpoczyna się sceną narodzin. Wszystkie rozczarowania ( Fałszywa Garbo, Nic, Szczęście Małżeńskie ) kończą się tęsknotą za rajem utraconym, za ciepłym i bliskim łonem matki. Historia rozgrywa się na wielu planach, widzowie wraz z aktorami przenoszą się z miejsca na miejsce, z jednej sali do drugiej.

 

Istotą dramaturgii tego przedstawienia jest ruch ciała i światło, a także ekspresyjna muzyka. Ascetyczna, surowa scenografia, gdzie naturalne wnętrze ratuszowych sal jest ukryte w ciemnościach a jedynie świetlny punkt, precyzyjnie wymyślony jako „splot” lub kontra, wydobywa ekspresję z żywych obrazów.

Przedstawienie powstało w Berlinie, gdzie zespół uczestniczył w międzynarodowych warsztatach teatralnych. Bardzo spodobał się publiczności i krytykom. Niemiecka prasa nazwała ten spektakl „orgią metafizyczną”. Rzeczywiście, Leszkowi Bzdylowi, który nie umieszcza swojego nazwiska na afiszach, a jest twórcą i animatorem Dada von Bzdülöw, ponadto odtwórcą jednej z głównych ról (Willego) udało się zrealizować przedstawienie ciekawe, efektowne i… dające do myślenia. Bardzo podobała mi się scena Szczęście Małżeńskie 1, gdzie rekwizytem jest ogromny stół, a bohaterami dwoje ludzi siedzących po przeciwnych stronach i choć ruch jest oszczędny, pełno w tym dramatu.”

Dorota Sobieniecka, „Głos Wybrzeża”

 

reżyseria: Leszek Bzdyl; scenografia: Jacek Darol Dembiński; wystąpili: Katarzyna

Chmielewska, Dorota Cybulska, Anna Kościelna, Joanna Kościelna, Dominika Radzikowska,
Bzdyl, Radosław Hewelt, Robert Połyń

powiązane

Ludzie

Katarzyna Chmielewska

Katarzyna Chmielewska

  Dorota Sobieniecka, „Głos Wybrzeża”   Chmielewska, Dorota Cybulska, Anna Kościelna, Joanna Kościelna, Dominika Radzikowska,

Leszek Bzdyl

Leszek Bzdyl

  Dorota Sobieniecka, „Głos Wybrzeża”   Chmielewska, Dorota Cybulska, Anna Kościelna, Joanna Kościelna, Dominika Radzikowska,

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close