Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2015: „JA_NIE_JA. Taniec i transgresja” – coaching i audycja do spektaklu Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2015: „JA_NIE_JA.  Taniec i transgresja” – coaching i audycja do spektaklu Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej

Na zdjęciu: Sławek Krwaczyński. Fot. materiały Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i program Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w ostatniej w tym roku sesji Alternatywnej Akademii Tańca – coaching Sławomira Krawczyńskiego i Anny Godowskiej, będący jednocześnie audycją do przygotowywanego na maj 2016 rok spektaklu.

Od prowadzących:

Coaching/warsztat dedykowany technikom pracy z nieświadomością, które pozwalają odkrywać rzeczywistość jako sen, zaś sen jako rzeczywistość. Stosując te techniki, będziemy poznawać taniec jako wehikuł transformacji. Istotą owej transformacji będzie ruch pomiędzy JA i NIE-JA, które – choć nieświadome – jest stale obecnym aspektem nas samych, zawierającym elementy naszej alternatywnej osobowości. Nasz research będzie rozwijany wokół następujących pytań: Czy możemy być wolni względem tego, czego dotąd się nauczyliśmy? Czym byłby nasz taniec, gdybyśmy porzucili wszystko, co nam dotąd na ten temat wpojono? Kim byśmy byli, gdybyśmy w najważniejszych momentach życia obierali całkiem inne kierunki, niż te którymi podążyliśmy. Słowem: czy moglibyśmy być kimś innym, oraz – gdybyśmy tę inność odkryli – czy naprawdę byśmy jej chcieli?

Coaching/warsztat będzie jednocześnie audycją do spektaklu Bataille i świt nowych dni. Przygotowywany na wiosnę 2016 roku projekt jest inspirowany filozofią Georges’a Bataille’a, francuskiego pisarza, filozofa, kontestatora współczesnej kultury. Performatywne studium idei transgresji, z najważniejszym pytaniem naszych czasów w tle: czy jesteśmy całkowicie zamknięci w kulturze, w której żyjemy, czy też możliwa jest inna droga, a jeśli tak to którędy wiedzie i ku jakim światom?

Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia zawierające CV i udokumentowane fragmenty wcześniejszych prac (linki www) należy nadsyłać do 18 września 2015 roku. W tytule zgłoszenia należy wpisać „coaching + audycja Krawczyński/ Godowska”

Po uzyskaniu zaproszenia na coaching/audycje, udział w coachingu/audycji jest bezpłatny. Koszty dojazdu i zakwaterowania po stronie uczestnika. Termin pracy nad spektaklem zostanie podany w późniejszym terminie/

Sławek Krawczyński i Anna Godowska współpracują ze sobą od 1999 roku. W latach 2001 – 2012 prowadzili wspólnie Teatr Bretoncaffe. Najważniejszą częścią wspólnej pracy artystów jest projekt badawczy pod nazwą Taniec śniącego ciała, którego celem jest zastosowanie idei psychologii analitycznej Carla Gustava Junga oraz psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella w praktyce tańca i teatru. Każdy nowy krok w ramach tego projektu przynosi coraz bardziej interesujące praktyczne i teoretyczne rezultaty. Programową syntezę tych poszukiwań stanowi projekt The_Rite_of_Dreams_Project, zainicjowany w 2013 r. Pierwsza praca w ramach tego projektu, spektakl „Niżyński. Święto snów” powstał w całości w oparciu o rozwijane przez Krawczyńskiego i Godowską metody. W roku 2014 zostały rozpoczęte prace badawcze poświęcone idei „Hamleta” Szekspira. Będą one kontynuowane w najbliższych latach.

Logo Zrealizowano ze środków MKiDN (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close