Poznań/„Archiwum ciała”: Tomasz Bazan „Whatever – premiera

Zdjęcie: Poznań/„Archiwum ciała”: Tomasz Bazan „Whatever  – premiera

Fot. Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

Making off? ‘to make off’ oznacza tyle, co zbiec, uciec. Okoliczność, która rządzi się własnymi prawami i przez to jest jaka jest. SAFARI to wyprawa myśliwska, ewentualnie dłuższa podróż w celu zdobycia trofeów. Obecnie terminem tym określa się formę zorganizowanej obserwacji naturalnego ekosystemu drapieżników pozostających w naturalnym ruchu.

Nie musimy robić tego co musimy. Istnieje jednak umowa pozostania w tym miejscu aby dostrzec różnicę. Istnieją dwa wybiegi zwierząt – jeden z nich zmusza osobniki do nieustannego bycia w ekspozycji oraz drugi dający im szansę iluzji naturalnego ekosystemu. Czy możliwość świadomej decyzji o przemieszczeniu się pomiędzy tymi przestrzeniami jest szansą na zdobycie trofeum? Czym jest to trofeum?

 

bilety: 15, 20 zł

 WHATEVER reżyseria: Tomasz Bazan, design: Patrycja Płanik,  choreografia/taniec: Tomasz Bazan, Anita Wach, Anna Steller, Jan Borecki, muzyka: Jan Duszyński realizacja/współpraca: Maciej Połynko. produkcja: Centrum Kultury Zamek, program: ‘Archiwum Ciała’ / Teatr Maat Projekt / Maat Festival / Centrum Kultury w Lublinie / Muzeum Woli Warszawa

 

O programie performatywnym Archiwum ciała

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 20:00

Poznań: CK ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82, Sala Wielka

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close