Poznań/Metamorfozy/„Focus Festival”: Harakiri Farmers „I wanna be someone great”

Zdjęcie: Poznań/Metamorfozy/„Focus Festival”: Harakiri Farmers „I wanna be someone great”

Fot. Pierre Wachholder.

Wersja do druku

Udostępnij

Gdy myśli się o problemie związków władzy, religii i pracy, do głowy przychodzi postać Leni Riefenstahl. W projekcie I wanna be someone great potraktowana ona zostaje jako symbol charakterystycznego dla kultury europejskiej dążenia do zapanowania nad rzeczywistością. Obecnie kompleks praca/władza/religia ma inny kształt niż w czasach Leni, ale wciąż nas kształtuje i ten wpływ jest tematem spektaklu. Przedstawienie stawia intrygujące pytanie: gdyby Riefenstahl żyła dziś, dla jakich potęg by pracowała i jaki rodzaj obrazów by tworzyła?

Dominika Knapik: Tancerka, aktorka i choreografka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (PWST), gdzie obecnie wykłada, oraz wiceprezes Stowarzyszenia Humanistycznych Inicjatyw Twórczych Sztruks. Stypendystka DanceWeb, ArtsLink, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Regularnie współpracuje z teatrami dramatycznymi w Polsce jako choreograf. W 2008 roku założyła wraz z Wojciechem Klimczykiem kolektyw artystyczny Harakiri Farmers, interdyscyplinarną inicjatywę artystyczną, w ramach której zrealizowała m.in. spektakle how do you like me?, Keret, We Are Oh So Lucky, Moskwa, Stille, DZOE.

choreografia: Dominika Knapik
dramaturgia: Wojtek Klimczyk
muzyka: David Chazam
światło: Alice Dussart
wideo: Valéry Faidherbe
taniec: Helena Ganjalyan, Dominika Knapik, Dorota Wacek
kostiumy: Harakiri Farmers

Harmonogram festiwalu

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Centrum Kultury ZAMEK.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Poznań: Centrum Kultury ZAMEK, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close