Poznań: Mikołaj Mikołajczyk i Klub Wrzos „Projekt Jezioro łabędzie”

Zdjęcie: Poznań: Mikołaj Mikołajczyk i Klub Wrzos „Projekt Jezioro łabędzie”

Fot. Piotr Brzeziński.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Jezioro łabędzie to trzecie spotkanie Mikołaja Mikołajczyka z Zespołem Śpiewaczym „Wrzos” z Domu Polskiego w Zakrzewie. Obecny projekt zamyka cykl Trylogii Zakrzewskiej, w której skład wchodzą też Teraz jest czas (2012) i Projekt Noce i dnie (2013). Wydarzenie to jest także powodem do świętowania jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Iwony Pasińskiej i Mikołaja Mikołajczyka.

Mikołaj Mikołajczyk o spektaklu: „Projekt Jezioro łabędzie jest opowieścią o marzeniach. Co pozostanie po całym naszym życiu? Jakie wspomnienie nas samych? Powiadają, że przyszłe życie będzie pozbawione tego, co już znamy. Zamieńmy się w łabędzie i w rytm muzyki Piotra Czajkowskiego ruszmy w poszukiwaniu tego nieznanego, lepszego świata.”.

Reżyseria i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
Opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub
Scenografia: Marta Hela Fijałkowska                                             

Emisja głosu: Przemysław Czekała                                                                                                                      

Światło: Henryk Szopiński
Produkcja: Dom Polski w Zakrzewie

Występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Alicja Dąbek, Bogusław Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka;

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Rodlanie”: Adriana Mielke, Klaudia Pioch, Pamela Borkowska, Edyta Radke, Kinga Szopińska, Remigiusz Gospodarek, Kacper Manikowski, Szczepan Jaros, Hubert Mielke;

Iwona Pasińska, Aleksandra Bednarz, Paweł Sakowicz, Mikołaj Mikołajczyk

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

LOGO UM Wielkopolska (miniaturka)Logo Dom Polski w Zakrzewie (miniaturka)

Wstęp wolny!

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close